Pendrive jest praktyczniejszy niż przenośny dysk twardy

Współczesne laptopy mają dyski twarde nowej generacji. Nie są one jednak nazbyt pojemne. Dlatego wielu użytkowników laptopów korzysta z pamięci przenośnych. Jest kilka możliwych rozwiązań. Można kupić kartę pamięci, pendrive’a lub zewnętrzny dysk twardy. Zdecydowanie najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest pendrive.

Przewaga pendrive’a nad dyskiem zewnętrznym

dobry pendrive 256gbNajwiększą przewagą pendrive’a nad dyskiem zewnętrznym jest jego minimalny rozmiar. Dyski zewnętrzne są po prostu bardzo duże, natomiast pendrive nie zajmuje dużo miejsca nawet w kieszeni. Pendrive’y mogą być naprawdę pojemne. Zakup należy dopasować do potrzeb, ale dobry pendrive 256gb w zupełności wystarczy większości użytkowników laptopów. Zasadniczo taka pamięć usb może być podwojeniem pamięci dostępnej na dysku twardym. Pendrive’a można mieć zawsze przy sobie, a do jego przenoszenia nie potrzeba żadnych specjalnych środków ostrożności. Przenosząc zewnętrzny dysk twardy trzeba na niego bardzo uważać. Bardzo praktyczne jest też to, że pamięci pendrive można mieć kilka jednocześnie. Można na nich rozdzielić swoje dane chociażby według ich rodzajów. Nawet kilka pendrive’ów na raz nie zajmie tyle miejsca, ile zajmuje jeden dysk zewnętrzny. Nie można też zapominać o tym, że pamięci usb są po prostu łatwe w użytkowaniu. Chcąc przenieść dane z jednego komputera na inny wystarczy skopiować je na pendrive’a. Te urządzenia po prostu na stałe wpisały się w użytkowanie komputerów i laptopów.

Pendrive jest mały i łatwy do przenoszenia. Może pomieścić bardzo dużo danych, ale równie dobrze można mieć ich kilka. Używanie komputera bądź laptopa od wielu lat kojarzy nam się z przenoszeniem danych właśnie na pendrivie. Jego największą przewagą nad dyskami zewnętrznymi jest po prostu niewielki rozmiar.