Oświetlenie LED w ogrodzie

Latem, jeżeli mamy taką możliwość, miło jest spędzać wieczory na świeżym powietrzu. Ładny oświetlony ogród, to nie tylko gwarancja relaksu przy grillu z rodziną, ale także dzięki zastosowaniu odpowiedniego światła, to sposób na oświetlenie tarasu czy balkonu, bez niepotrzebnego przyciągania owadów. Lampa LED nie emituje promieniowania UV, jest więc dla owadów, zupełnie nieatrakcyjna.

Pamiętajmy, że w zależności od ekosystemu, pojawienie się owadów zwiastuje także pojawienie się innych zwierząt stojących wyżej w łańcuchu pokarmowym. Dodatkowo, odpowiednie oświetlenie trawnika czy struktur ogrodowych, zabezpieczy je przed przypadkowym zdeptaniem.
Stosując taśmy LED w ogrodzie, musimy pamiętać, by dobrać odpowiednie produkty, posiadające odpowiednie zabezpieczenia przed wilgocią. Często wybierane są standardowe taśmy LED o napięciu 230V. O ile ich instalacja jest dziecinnie prosta, gdyż mogą być podłączane bezpośrednio do gniazdka, bez potrzeby stosowania zasilaczy, to mogą okazać się także, że w niektórych przypadkach, tak wysokie napięcie prądu zmiennego, może zagrażać naszemu życiu i zdrowiu. Szczególnie, jeżeli nie zabezpieczymy przewodów przed wilgocią, i ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi.
Taśma led 12V, to bardzo dobre rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo stosowanego zasilania, przy oczywiście zachowaniu możliwie najwyższego stopnia IP. Takie taśmy przy zastosowaniu odpowiednich profili LED, można z powodzeniem stosować do podświetlenia od wewnątrz oczek wodnych czy basenu. Montując taka taśmę mamy możliwość także zamontowania odpowiedniego ściemniacza, czyli urządzenia regulującego natężenie światła i dającego możliwość dopasowania go do pożądanego nastroju czy potrzeby. Także kuszącą opcją, jest taśma led rgb, która zapewni nam możliwość dobierania barw oświetlenia do aktualnych potrzeb.
Oświetlenie LED ogrodu, to oszczędna, bezpieczna i bardzo praktyczna opcja, dla ludzi, którzy doceniają urok spędzania ciepłych wieczorów z rodziną na świeżym powietrzu.

Artykuł powstał przy współpracy firmy:

http://www.libraenergia.pl