Opowieść o systemach centralnego sterowania

Pan Janusz jest szefem pewnej znanej i cenionej firmy. Dobrze wie, że salki konferencyjne są miejscami, które powinny prezentować się nieskazitelnie, pięknie pod względem estetycznym, a także posiadać najlepszej jakości, innowacyjny sprzęt. Wcześniej wspomniana salka wyposażona jest w specjalny system sterowania.

Czym charakteryzuje się centralny system sterowania?

systemy centralnego sterowaniaPan Janusz poprawił okulary, przyjrzał się dumnie pomieszczeniu, w którym odbywają się konferencje i powiedział, że jest z niego bardzo zadowolony. Doprecyzował, że przede wszystkim ze względu na wyposażenie pokoi w jego firmach w specjalne systemy centralnego sterowania. Nie trzeba było czekać na doprecyzowanie, co pan Janusz miał na myśli, bo zwiesił głos dosłownie na kilka sekund, wyraźnie zbierając myśli i zaczął opowiadać. Systemy te pozwalają na skuteczne sterowanie niemalże każdym elementem pomieszczenia. Zdecydowanie ułatwia to pracę, ponieważ pracownik nie musi nawet podchodzić do okna, aby opuścić rolety. Wskazał na zasłonięte okna, a następnie na leżący przy stole ekran dotykowy. Musnął palcem odpowiednią ikonkę, przez co rolety podniosły się z cichym szmerem. Jak widać – ciągnął monolog – jest to wyjątkowo praktyczne urządzenie. Pozwala dodatkowo na sterowanie za jego pośrednictwem natężeniem światła, rzutnikiem, klimatyzacją, a nawet niektórymi systemami, które są zaimplementowane w cały budynek, a nie jedynie w dane pomieszczenie. Można do niego także skutecznie podłączyć komputer, laptop, tablet czy inny sprzęt. Teraz na jego twarzy malowała się nieukrywana radość i satysfakcja. Jeszcze nic aż tak bardzo nie poprawiło pracy tej firmy jak te systemy! – dodał pełen euforii. Wykłady, które są tu prowadzone są teraz o wiele lepsze pod względem jakości jak i sprawności. Nic się nie zawiesza! – dopowiedział właściciel salki.

Cała firma i każde jej pomieszczenie jest istotne jeśli chodzi o renomę danego przedsiębiorstwa. Dlatego właśnie doceniam rozwój technologii – ciągnął swój wywód – i wykorzystuję go do uefektywniania prosperowania firmy w bardziej lub mniej bezpośredni sposób. Pan Janusz odwrócił się, wyłączył światło i starannie zamknął za sobą drzwi.