Odżywki białkowe a rozwój sylwetki

 

Dbanie o sylwetkę to rzecz bardzo naturalna. Każdy facet chciałby mieć dużą, napompowaną klatę, kaloryfer na brzuchu czy bicepsy jak puszki. Niestety nic z tego nie jest łatwe w osiągnięciu. Wymaga wielu wyrzeczeń i motywacji wraz z dyscypliną, która pozwoli nam sukcesywnie dojść do wyznaczonego sobie celu. Często jednak, sama dyscyplina i zaangażowanie nie wystarcza.

Dieta oraz suplementacja podstawą efektów

odżywki białkoweTak jak wspomniałem, samym zaangażowaniem w trening, nieważne jakby intensywny on nie był, nie jesteśmy w stanie uzyskać rozbudowanych elementów naszej sylwetki. Wzrost mięśni nie zależy tylko od niszczenia ich włókien oraz regeneracji. Równie istotną rzeczą, jeżeli nawet nie ważniejszą, jest odpowiednia dieta. W zależności od celów jakie mamy, stosujemy różne jej odmiany. Jeżeli chcemy przybrać masy, która ma być sukcesywnie przekształcana w mięśnie, potrzebujemy spożywać ilość kalorii, która jest większa niż nasz dzienny bilans energetyczny. W przypadku redukcji masy ciała, bilans musi być niezaspokajany przez posiłki. Bez znaczenia na osiągany efekt, niektóre rzeczy są niezmienne. W każdym z przypadków, do organizmu musimy dostarczać minerały oraz składniki, które pomagają nam we wzroście muskulatury. Odżywki białkowe są jednym z najczęściej spotykanych suplementów. Nie bez znaczenia jednak. To właśnie dobre białko jest głównym budulcem naszych mięśni i jego sukcesywne dostarczanie do organizmu jest kluczowe. Należy również pamiętać, że aminokwasy to niemniej istoty składnik, o który musimy się „martwić”.

Jeżeli chcemy dobrze wyglądać oraz dobrze się czuć, to niezbędna będzie dodatkowa suplementacja, która pozwoli nam w krótszym czasie i z większą efektywnością uzyskać wymarzone ciało. Ale nadal miejmy na uwadze fakt, że bez ćwiczeń guzik osiągniemy.