Odpowiednie podcinanie iglaków

W ogrodach doskonałym dopełnieniem niejednego klombu kwietnego są drzewka i krzewy iglaste, które bardzo ładnie wyglądają. Mogą również służyć jako naturalne ogrodzenie, które jest na tyle gęste, aby nie dało się zbyt łatwo przejść. Warto jednak pamiętać, iż gęstość iglaków jest wynikiem odpowiedniej pielęgnacji oraz podcinania gałązek.

Piękne i bujne drzewka iglaste

cięcie drzew iglastychKażdego roku wielu z nas albo prowadzi ogród albo uwielbia oglądać ogrody innych osób. Dlatego tak ważne jest dbanie o zielony teren, aby przyciągać swój własny wzrok i zaciekawionych osób. Poza pięknymi klombami kwietnymi oraz drzewkami i krzewami owocowymi ciekawym wyborem będą iglaki. Potrafią wyglądać bardzo schludnie oraz bujnie, o ile dbamy o cięcie drzew iglastych. Czynność tą wykonujemy przynajmniej raz do roku w okresie wiosennym. Przypada to najczęściej na kwiecień oraz maj. Niektóre gatunki nie reagują źle na podcinanie, jednak inne mogą mieć niezbyt dobre reakcje po podcięciu. Dlatego wybierając drzewka do formowania kształtów zapoznajmy się z listą gatunków, które możemy podcinać wielokrotnie w trakcie roku. Jeśli nie możemy to na początku wiosny najważniejsze jest usunięcie pozimowych szkód i poprawienie niesfornego kształtu wyrośniętego po zimie. W ten sposób nasz iglak będzie rósł o wiele ładniej oraz będzie bardziej zdyscyplinowany. Świeże pędy nie stracą składników odżywczych, które mogłyby pochłaniać stare gałązki.

Drzewka iglaste bardzo ładnie komponują się w ogrodzie kwietnym, a także tym, w którym liczy się najbardziej utworzenie cienia na letnie dni. Aby iglaki były gęste i wyglądały nieskazitelnie warto pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji. Równie ważne jest natomiast podcinanie, które gwarantuje pobieranie składników odżywczych i rozrost.