Nowoczesny projekt domu

W obecnych czasach dom można wybudować na wiele sposobów. Kiedyś nie zwracano uwagi na koszty użytkowania obiektu i budowana tak jak się dało, ale obecnie coraz częściej się patrzy na koszty, oszczędzanie i ochronę środowiska.

Domy z elementów prefabrykowanych

projekty domów z prefabrykatówKiedy mówimy o domach  gotowych elementów, to większość z nas wyobraża sobie domki kanadyjskie, które są bardzo popularne na zachodzie. Jednak projekty domów z prefabrykatów są znacznie nowocześniejsze od nich i dostosowane do użytkowania w niesprzyjających warunkach. Przede wszystkim ich budowa jest znacznie krótsza niż klasycznych domów z cegły, ponieważ pomijany jest etap mokrych prac, czyli wykonywanie fundamentów, murów i ścian z cegieł czy pustaków. Połowa prac realizowana jest w fabrykach, gdzie zgodnie z projektem są wykonywane poszczególne elementy domu, takie jak ściany, podstawa, stropy czy dach. Kiedy wszystko jest gotowe, to części są przywożone na plac budowy, a ekipa budowlana przystępuje do ich montażu. Prace montażowe mogą być wykonywane przez cały rok, co znacznie przyśpiesza budowę. Tego typu domu wbrew pozorom są bardzo ciepłe i ciche, ponieważ posiadają kilkuwarstwowe ściany i podłoże, które wewnątrz mają specjalną warstwę izolującą. Na miejscu po stworzeniu konstrukcji, wykonywane są ewentualne piętra, wstawiane okna i drzwi oraz następuje wykończenie domu. Dla osoby niezorientowanej w temacie domów z prefabrykatów, wygląda on tak samo jak każdy inny, z tym, że jest znacznie tańszy i czasem nawet bardziej energooszczędny.

Jeżeli marzy się nam dom na lata, w którym zamieszkamy z całą rodziną w krótkim czasie, to warto przemyśleć ofertę domów z prefabrykatów. W ten sposób będziemy mieli komfortowy własny kąt z cenie nawet o połowę niższej niż dom z cegieł.