recykling tworzyw

Nieodpowiedzialny pracodawca i recykling tworzyw

Mój kolega opowiadał mi pewnego razu, że był kiedyś w pracy, którą może uznać za najgorszą z najgorszych. Było to po prostu koszmarne miejsce. Tam nikt się nie martwił o pracownika. Nie miało znaczenia, czy zrobi sobie krzywdę, czy nie.

Recykling tworzyw istotny dla środowiska

recykling tworzywNikt się nie interesował tym, co to jest recykling tworzyw. Mówi, że kiedyś widział jak rzuca się odpadki po prostu gdzieś do płynącego strumienia. Był tym wszystkim zdruzgotany. Poza tym stosowano niestety mobbing. Kolega więc nie wytrzymał i poszedł najpierw do psychologa, a potem zmienił pracę. Jak o tym wszystkim myślę to mnie skręca. Dobrze, że teraz już nie musi się martwić o to, że coś mu się złego przytrafi. Nadal pracuje, mając pod opieką wtryskarki, ale idzie mu dobrze i szefowie są w porządku. Dla niego problemem nie była wtryskarka tylko ci, którzy rządzili tamtą firmą i gnębili pracowników, zamiast doceniać ich ciężką pracę. Nie sądziłem, że takie miejsca mogą być na mapie. Dobrze jednak, że już z tym skończył i z tego, co słyszałem to firmę pociągnięto w końcu do odpowiedzialności. I dobrze, bo tak nie może być. Stoją sobie chłodziarki przemysłowe, ale nie działają na przykład. Później produkty są nie do końca świeże. Tak przecież nie może być. Teraz wiem, że nic takiego się u niego w nowym miejscu nie zdarza. Teraz na przykład ma manipulatory do różnych ładunków, a wcześniej one nie zawsze działały jak należy. Wiele można by takich rzeczy wymieniać. Teraz wszystko w każdym razie działa dobrze.

 

Mają młyny do tworzyw, dzięki czemu rozdrabniają różne odpady. Kolega się cieszy z tej pracy, choć jest ona dla niego fizycznie ciężka. Mimo wszystko jednak nie męczy się już przynajmniej psychicznie. To zaś było dla niego jeszcze cięższe niż obciążenie czynnościami fizycznymi.