Naklejki na butelki

 

Kupując napój, mleko, czy alkohol w butelce, zwracamy uwagę na to, jak wygląda butelka. Patrzymy, czy jest kolorowa, co jest na niej napisane. To jaki wygląd ma kupowana przez nas butelka z jakimkolwiek napojem, decyduje w znacznym stopniu o zakupie danego napoju i skłania klienta do sięgnięcia po wyróżniającą się butelkę.

Rola etykiet na butelkach

etykiety na butelkiWchodząc do marketu po coś do picia, zawsze kupuję to co lubię najbardziej, czyli tonic , wodę źródlaną, napoje izotoniczne oraz mleko i czasami alkohol. Jednak przy zakupie przyglądam się etykietom naklejonym na dane butelki. Wygląd butelki ma dla mnie znaczeni, tak jak zapewne dla innych konsumentów. Biorąc pod uwagę, to jak prezentują się etykiety na butelki, mogę ocenić to, czy produkt jest dobrej jakości. Jeżeli etykieta jest mało barwna i nie rzuca się w oczy, to prawdopodobnie nie kupię tego produktu, tak jak większość ludzi, którzy są wzrokowcami. Wbrew pozorom etykiety na butelki odgrywają ważną rolę w sprzedaży. Jednak nigdy nie zastanawiałam się nad tym jak są tworzone etykiety znajdujące się na różnego rodzaju butelkach. Po zaczerpnięciu wiadomości wiem, że etykiety są wykonywane z papierów samoprzylepnych, termicznych, białych, gładkich, chropowatych i  każdy z tych rodzajów ma swoją technikę nakładania ich na butelkę. Ponadto w internecie znalazłam możliwość zamówienia etykiet np. na alkohol z napisem i rysunkiem wykonywanym na życzenie klienta. Jest to świetna opcja dla par planujących ślub i kupujących alkohol lub na podarowanie komuś unikatowego prezentu.

Myślę, że mało osób zastanawia się nad tym jak są robione etykiety na butelki i jakie mamy dzięki takim etykietom możliwości. Ponadto dzięki etykietom mamy możliwość sprawdzenia jakie produkty spożywamy, bo zawierają oprócz pięknych napisów i rysunków skład każdego produktu i zachęcają do nabycia pięknie opakowanego napoju.