Najlepszy olejek herbaciany

 

Kobiety lubią stosować przeróżne kosmetyki do twarzy i ciała, bo po prostu chcą wyglądać pięknie i młodo. Najlepsze są te, które pochodzą z naturalnych składników, bo jest najmniejsze ryzyko, że może nas uczulić dany kosmetyk. 

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego

naturalny olejek z drzewa herbacianegoDopóki nie zmagamy się z żadnym problemem skórnym, to często nie przywiązujemy wagi do produktów pielęgnacyjnych, których używamy każdego dnia. Jednak kiedy na twarzy zaczynają się pojawiać pryszcze, krosty i przebarwienia, to gorączkowo zaczynamy szukać pomocy w drogeriach i aptekach, a na samym końcu u dermatologa. Świetnym środkiem antybakteryjnym jest naturalny olejek z drzewa herbacianego, który działa jak silny oczyszczacz skóry, który likwiduje wszelkie bakterie i zmniejsza stany zapalne. Ma on intensywnie kamforowy zapach i pochodzi z liści drzewa herbacianego. Od setek lat jest znany ze swoich silnych właściwości leczniczych i popularnie stosowany na skaleczenia i oparzenia. Posiada działanie antyseptyczne, dezynfekujące i przeciwzapalne, więc jest niezastąpiony przy cerze tłustej i trądzikowej. Jest często dodawany do kosmetyków dla osób z problemami skórnymi, gdyż intensywnie wspomaga walkę z niedoskonałościami. Ma on silnie kamforowy zapach, który może niektórych odstraszać, ale za to jest skutecznym środkiem leczniczym i pielęgnacyjnym. Pomaga w infekcjach grzybiczych, a także działa łagodząco w miejscach ukąszeń komarów. Przy jego regularnym stosowaniu, możemy pożegnać się z pryszczami i krostami na twarzy.

Olejek najczęściej możemy kupić w małych buteleczkach z aplikatorem, które ułatwiają jego stosowanie. Wystarczy kilka kropel rozsmarować na twarzy i pozostawić do wchłonięcia. Możemy go także dodać do naszego kremu na dzień, aby zwiększyć działanie wysuszające tłustą skórę.