Najlepsza metoda nauki czytania

Na rynku znajdziemy wiele metod nauki czytania, które są polecane już nawet kilkumiesięcznym dzieciom, które każdy rodzic może zastosować. Jednak prawdziwa nauka czytania zaczyna się w momencie rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Czy elementarz jest potrzebny w nauce czytania?

elementarz nauka czytania metodą sylabowąJuż w wieku niemowlęcym można zacząć naukę czytania z dzieckiem, gdyż odbywa się to poprzez  pokazywanie mu wyrazów na specjalnych kartonikach. Dzieci chłoną wiedzę jak gąbka wodę, zatem w niedługim czasie zobaczymy rezultaty nauki. Kiedy maluch pójdzie do zerówki lub szkoły podstawowej, to z pewnością będzie potrzebny elementarz nauka czytania metodą sylabową jest najczęściej stosowana. Najpierw dzieci uczą się czytać i pisać literki, a potem składają je w sylaby. Z sylab składają się wyrazy, które tworzą krótkie zdania, będące przedmiotem nauki. Dla dzieci to bardzo interesujący sposób uczenia się, gdyż elementarz jest bogato ilustrowany i posiada w ciekawy sposób przedstawione informacje. Każda literka ma poświęcony oddzielny dział, gdzie dziecko oswaja się z jej wyglądem i pisownią, ponieważ jest także miejsce na ćwiczenia. Każda literka jest łączona we wszystkich możliwych sylabach, zatem maluch uczy się czytać wyrazy poprzez składanie sylab. Elementarz jest pierwszą książką do nauki czytania, którą każdy rodzic może kupić w księgarni i ćwiczyć razem z dzieckiem w domu. Im więcej czasu poświęcimy na naukę czytania z dzieckiem, tym szybciej się nauczy czytać i pisać, zatem warto zainwestować w przyszłość dziecka.

W księgarniach znajdziemy kilka rodzajów elementarzy, które są przeznaczone do nauki czytania, pisania i liczenia. Każdy z nich jest niezbędnym narzędziem do nauki na poziomie podstawowym, dlatego warto je mieć w domu, jeżeli mamy małe dziecko.