odstraszacz ptaków

Mój kot zaplatał się w odstraszacz ptaków

Mam kotkę o imieniu Rabarbarina, która niestety, ale jest koneserką ptaków i uwielbia na nie polować. Nie podoba mi się to i za wszelką cenę próbuję je ratować. Co oczywiście Rabarbarinie się nie podoba.

Odstraszacz ptaków niebezpieczny ?

odstraszacz ptakówPróbowałam już wielu sposobów na to, aby uratować te biedne ptaszki, które moją kotka Rabarbarina wciąż łapie i zjadła. Przez to, że do polowań na ptaki dochodzi na dachu postanowiła na odstraszanie ptaków, jednak to nie pomaga, bo nadal lubią przycupnąć na naszym dachu, tak więc postanowiłam zamontować kolce na ptaki. Te odstraszacze ptaków działały, ptaki nie siadały na naszym dachu, a tym samym moa kotka nie mogła ich łapać. Oczywiście Rabarbarina nie była tym faktem zachwycona i nadal przesiadywała na naszym dachu z nadzieją, że upoluje jakiegoś ptaszka. Aż wreszcie, którego dnia usłyszałam przeraźliwe miauczenie kota, wyjrzałam przez okno i co się okazało. Kotka ma zaplątała się w odstraszacz ptaków. Pomyślałam sobie, masz karę, za te wszystkie biedne, bezbronne ptaszki, które zjadłaś. Pomoc moja nie była potrzebna, gdyż Rabarbarina poradziła sobie sama z pułapka i się uwolniła. A jak wróciła do domu, to jaka była zła na mnie, że jej nie pomogła, i musiała sobie z tym sama uporać. Te koty to jednak mają humorki. Jednak przekupiłam ją oczywiście jedzeniem, i już jej moja złość na mnie przeszła.

Historia ta z zaplątaniem się w kolce na ptaki nauczyła moja kotkę czegoś. Już nie chodzi na nasz dach i nie czeka na ptaszki, aby jakiegoś upolować, a następnie bez skrupuł zjeść, nawet z piórami.