Miejsca Orlej Perci

Zakopane oferuje nam szereg możliwości. Tyczy się to zarówno cudownych szlaków, jak i wspaniałej bazy noclegowe – znajdują się tutaj apartamenty, a domki w Zakopanem również nie są rzadkością.

Wynajmujemy domek w Zakopanem

domki zakopaneTaki domek do wynajęcie to świetny pomysł – domek zakopane przypadnie do gustu wszystkim, którzy chcą cudownie spędzić urlop. Wracając jednak do szlaków, dzisiaj skoncentrujemy się na szczytach, które leżą na szlaku, który określa się mianem słynnej Orlej Perci. Jest to najtrudniejszy szlak w całej polskiej części Tatr, szlak, który o wielu już lat wzbudza ogromne emocje i nieraz stał się tematem niejednej dyskusji dotyczącej tego, czy należy umieścić nam nim sztuczne zabezpieczenia czy też nie. Pewne jest jedno – nie jest to szlak dla wszystkich. Jednym ze szczytów, który wchodzi w jego część, jest Kozi Wierch, który wznosi się na wysokość 2291 metrów nad poziomem morza. Ciekawym jest fakt, że jest to najwyższy szczyt, który w całości położony jest u nas i nawet najmniejsza jego część nie leży po słowackiej stronie (nawet Rysy są „dzielone). Ściany Koziego Wierchu zbudowane są z granitu. Jedynie południowe jego zbocze nie ma charakteru ogromnych urwisk. To właśnie tędy biegnie słynny szlak.

Zawrat to kolejny szczyt wchodzący w skład Orlej Perci. W istotnie nie jest to szczyt, a przełęcz, o czym bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Zawrat leży na wysokości 2159 metrów nad poziomem morza. Dostać można się tutaj od strony Doliny Gąsienicowej trudnym szlakiem ubezpieczonym łańcuchami bądź od strony Doliny Pięciu Stawów Polskich naprawdę wygodną trasą.