depilacja woskiem

Makijaż permanentny a przygotowanie

Wiele zabiegów kosmetycznych możemy zrobić od razu, bez wcześniejszego przygotowania. Po prostu zapisujemy się na wizytę do kosmetyczki, idziemy na umówiony zabieg, siadamy na fotelu i poddajemy się peelingowi, maseczkom, kremowaniu, czy innym zabiegom. Do niektórych zabiegów musimy się jednak przygotować.

Jak przygotować się do makijażu permanentnego?

makijaż permanentnyTakim rodzajem usługi jest makijaż permanentny oczu w Poznaniu. Zanim do niego przystąpimy to musimy pamiętać o wielu rzeczach. Przede wszystkim ważne jest bardzo dobre nawilżenie skóry naszych powiek. Trzeba stosować dużo kremów nawilżających, można robić sobie okłady z serum na oczy, czy brać pigułki a arniką, która korzystnie wpłynie na wygląda naszej skory i przygotuje je na nadchodzące zabiegi. makijaż permanentny brwi poznań powinien być wykonywany przynajmniej kilak dni po zabiegu henną, czyli malowaniu brwi i rzęs, żeby skóra mogła wypocząć między zabiegami. Miesiąc przez zabiegiem powinniśmy także zrezygnować z odzywek do brwi i rzęs, żeby nie weszły one w reakcję chemiczną z barwinkami makijażowymi. Dobrze jest także wyspać się przed zabiegiem, żeby nasze oczy nie były napuchnięte, a skóra gładka. Makijaż permanentny ust również wymaga przygotowania. Nasze usta muszą być nawilżone, nie mogą być suche, spierzchnięte, nie możemy mieć opryszczki lub zajadów. Dobre są także delikatne peelingi do ust i smarowanie ich pomadkami nawilżającymi zawierającymi glicerynę.

Przydają się także tabletki przeciwwirusowe, dzięki którym nie dostaniemy żadnego zakażenia tuż przed zabiegiem. Tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji przed zabiegiem nasz makijaż może być dobrze wykonany i trwały.