Letniskowy domek kanadyjski – czy warto?

Mieszkanie w domu ma zarówno swoje wady jak i zalety. Dla niezdecydowanych dobrą alternatywą może być domek letniskowy. Pozwala nam to zasmakować życia w domu jednorodzinnym, bez konieczności stałego zamieszkania. Ponadto jest to rozwiązanie zdecydowanie tańsze aniżeli budowa i utrzymanie domu. 

Domy kanadyjskie i ich zalety

domy kanadyjskie budowane w KatowicachDecydując się na budowę domku letniskowego, warto wziąć pod uwagę technologię kanadyjską. Jest to z pewnością dużo lepsza opcja niż budowa domku murowanego. Przede wszystkim zaletą jest tutaj czas w którym taki dom można wybudować. Domy kanadyjskie można postawić nawet w ciągu miesiąca, nie ma tutaj ograniczeń pogodowych z wyjątkiem czasu na położenie fundamentów, ktory jest jedynym elementem ciężkiego betonowania podczas budowy. Dodatkowo domy kanadyjskie budowane w Katowicach potrafią być tańsze średnio o piętnaście procent w porównaniu do tradycyjnego budownictwa. Lżejsza konstrukcja pozwala na zastosowanie cieńszych fundamentów, co generuje oszczędności. Również ich mikroklimat jest znacznie lepszy, a ogrzewanie (w przypadku wieczorów w późniejszym lecie czy wczesnej jesieni) dużo tańsze, gdyż domy drewniane szybko się nagrzewają. Zdecydowanie technologia kanadyjska jest kuszącym rozwiązaniem, wygodnym i oszczędnym idealnie sprawdzającym się na domek letniskowy. Ponadto nie można pominąć faktu, że jest to rozwiąnie bardzo ekologiczne, co może mieć duże znaczenie dla wszystkich osób dbających o środowisko. 

W Polsce technologia kanadyjska wciąż raczkuje, albowiem coraz więcej osób decyduje się na budowę tą metodą. Jeśli chodzi o domki letniskowe to zdecydowanie domy szkieletowe wyparły murowane. Jest to po prostu bardziej opłacalne rozwiązanie pod względem finansowym jak i czasowym, co jest istotne dla kogoś kto zaczyna budowę na krótko przed wakacjami.