Lekki i zwinny rower

 

Szukając idealnego modelu roweru, który sprawdzi się w trochę trudniejszych warunkach zdecydowanie warto zastanowić się nad typem kross. Jest to konstrukcja przystosowana do pokonywania wyboistych terenów, które mogą sprawiać trudności w momencie kiedy posiadamy mało odpowiedni sprzęt. Wiele osób oczywiście zwraca uwagę na proporcjonalną i jak najbardziej optymalną cenę sprzętu.

Wybór optymalnego roweru

kross hexagon 3.0Dlatego aby te dwie wartości były ze sobą w miarę spójne warto szukać takich rozwiązań, które zyskują na popularności. Z pewnością należy do nich kross hexagon 3.0. Jest to produkt, którego wartość nie przekracza dwóch tysięcy i możemy go nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie. Za tą wartość zyskujemy bardzo ciekawe rozwiązania pod względem technicznym. Między innymi możemy cieszyć się jakością przerzutek, która jest bardzo wysoka i daje nam nowe możliwości. Dzięki temu pokonywanie trudnych tras w terenie nie stanowi aż tak wielkiego problemu. Ten kross poradzi sobie w każdych warunkach. Jego ogromnym plusem jest oczywiście lekka konstrukcja, która nie stanowi dodatkowego obciążenia dla osoby prowadzącej jednoślad. Między innymi z łatwością możemy zejść z roweru i przenieść go w momencie gdy trasa będzie kompletnie nie do pokonania. Takie sytuacje mają często miejsce w momencie kiedy jeździmy po lasach przy mało uczęszczanych drogach. Taką przeszkodą może być chociażby spadający konar, który stworzy zator na drodze. Oprócz tego otrzymujemy wraz z tym krossem hamulce tarczowe.

Są one obecnie  najbardziej polecane ale również praktyczne. Dają sporą możliwość pokonywania szybko oraz łatwo terenu, ponieważ skracają drogę hamowania. Osoby korzystające z hamulców tarczowych będą zaskoczeni tego rodzaju efektem, który daje szereg zalet.