L’biotika i inne marki kosmetyków w mojej aptece

Po ukończeniu studiów farmaceutycznych zaczęłam pracę w aptece. Nie jest to co prawda kariera moich marzeń, ale jestem zadowolona, że pracuję, bo lubię kontakt z ludźmi. Często doradzam pacjentom, a szczególnie pacjentkom, które przychodzą do apteki po kosmetyki czy dermokosmetyki.

L’biotika – najlepsze maseczki do twarzy

l'bioticaBardzo często spotykam się z pytaniami młodych mam o to, jakie kosmetyki dla dzieci powinny wybierać. Staram się im doradzać marki najlepsze i najbardziej odpowiednie dla skóry ich dzieci, szczególnie jeśli maluchy mają jakieś problemy skórne. Do zwykłej pielęgnacji dziecięcej skóry polecam im kosmetyki Sylveco. Przy okazji zakupów dla dzieci (kremów, maści, zasypek, płynów do kąpieli) panie często kupują coś dla samych siebie. Często pytają o kremy i maseczki odpowiednie dla swojego wieku – najczęściej wtedy, z serii przeznaczonych dla osób w różnym wieku, polecam im Cera Plus, które są dostosowane do skóry z różnymi potrzebami. Jeśli pytają mnie o maseczki na twarz, najczęściej polecam im markę L’biotica, która ma wiele naprawdę rewelacyjnych maseczek do twarzy. Sama ich używam i jestem z nich niesamowicie wręcz zadowolona. Co jeszcze często doradzam? Na przykład Dermedic, które to kosmetyki są dedykowane cerze z najróżniejszymi problemami, od trądziku po przesuszenie skóry.

 

Poza tym polecam też suplementy diety, które działają od środka i wspomagają działanie takich kremów jak te z Sylveco czy L’biotica. Pielęgnacja skóry musi być kompleksowa, nie może ograniczać się jedynie do jednego kremu.