Ławki betonowe na każdą kieszeń

Gdy decydowałam się na wybór wyposażenia do ogrodu, szukałam czegoś ładnego i jednocześnie w przystępnej cenie. Zdecydowałam się na akcesoria ogrodowe wykonane z betonu, ponieważ były stosunkowo niedrogie i dawały pewność, że przetrwają wiele sezonów stwarzały również wiele możliwości, dla domorosłej projektantki zieleni.

Ławki betonowe w wielu wydaniach

wytrzymałe ławki betonowePrzede wszystkim postanowiłam zakupić do swojego ogrodu wytrzymałe ławki betonowe. Sądząc po ich ilości w zabytkowych miejscach, sądzę że mogą posłużyć nawet kilkadziesiąt lat. Dodatkowo ławki stwarzały wiele możliwości. Zdecydowałam się, że jedną z nich postaram się pokryć mchem, aby wyglądała na wiele starszą i jednocześnie dodawała mojemu ogrodowi uroku. Stwierdziłam, że jest to dobry pomysł, ponieważ w sytuacji gdy taka stylistyka mi się znudzi, ławkę po prostu umyję i będzie wyglądała, jak nowa. Dzięki temu że ławki były bardzo masywne bardzo dobrze nadawały się również jako baza pod mój drugi pomysł. Mianowicie uwielbiam bluszcz. Zdecydowałam więc, że w moim ogrodzie znajdzie się krótka alejka, która dzięki metalowej konstrukcji, będzie z każdej strony pokryta bluszczem. Betonowa ławka znajdzie się na jej końcu, również cała zarośnięta tym pnącym cudem. Stworzy to niesamowicie romantyczne wrażenie. Ławka jest na tyle solidna, że mam pewność że nie będę musiała jej usuwać ze względu na stan techniczny (nie zacznie gnić ani korodować), więc mój romantyczny zakątek będzie mógł trwać nienaruszenie przez wiele lat.

Decydując się na zakup wyposażenia ogrodowego moim podstawowym kryterium była cena. Gdy zrozumiałam, że mogę mieć doskonałe, trwałe ławki za małe pieniądze widziałam już, że znajdą się w moim ogrodzie. Dodatkowo ławki są doskonałym elementem dekoracyjnym, który będzie upiększał mój ogród przez lata.