Kurtka zimowa męska – jaką pełni funkcję?

Nieważne czy to kurtka zimowa 4f czy nie, ważne jest to aby posiadała wewnątrz membranę. Zacznijmy od początku co to jest kurtka? Zewnętrzna kurtka, to ostatnia z warstw odzieży, jaką na siebie zakładamy. Ma nas ona chronić przed zimnem, ciepłem, wszystko zależy od jej rodzaju.

Zadaniem każdej kurtki jest ochrona termiczna, jeśli posiadamy kurtkę z membraną nie mamy się o co martwić.

kurtka zimowa męskaW tego typu odzieży nie mamy prawa się zgrzać, a z drugiej strony w chłodniejsze dni nie ucieka ciepło. Kurtka zimowa męska powinna chronić zarówno od czynników atmosferycznych, ale również przed naszą własną wilgocią. Do tego właśnie potrzebujemy membranę. Zauważyć należy jednak pewną kwestię, jeśli na kurtce widnieje napis ,, kurtka z membraną”, to miejmy świadomość, że chodzi o specjalny laminat, który w połączeniu z innym materiałem mają przeróżne właściwości. Natomiast kiedy planujemy zakup kurtki musimy sobie zadać ważne pytanie: do czego my w sumie tą kurtkę będziemy potrzebować? Czy ma to być zwykła wiatrówka, czy przeciw deszczówka, a może potrzebujemy jej na snowboard. Czy potrzebujemy jej na lato, czy na zimę. Oraz ile pieniędzy chcemy na nią przeznaczyć. Szkoda przecież kupować droga kurtkę, jeśli raz na 3 miesiące chodzimy na spacery do lasu, albo zimową w góry, jeśli nie jesteśmy miłośnikami takich wypadów. Istnieje wiele sklepów, których zawsze możemy zapytać o radę, gorzej będzie jednak jeśli wybierzemy internetowy sklep sportowy, wtedy wiedzą musimy wykazać się sami.

Natomiast tak jak już wcześniej wspomnieliśmy aby zakup był w pełni udany, wiele rzeczy musimy spokojnie przemyśleć. Laminat zwany membraną nie jest to samo co gortexem. Chociaż właściwie dzięki firmie Gore- Tex tak modne stały się kurtki z laminatu. Generalnie membrany różnych marek różnią się tylko wyłącznie parametrami. Natomiast sprawą uproszczoną jest fakt, że membrana jest przepuszczalną powłoką, która umiejscowiona zostaje pomiędzy tkaninami kurtki. Apelujemy więc aby poważnie się zastanowić przed dokonaniem tak ważnego zakupu, jakim jest kurtka zimowa męska.