siatka na krety

Kupowanie choinki a siatka na krety

Każdy z nas kto obchodzi święta bożego narodzenia ma w swoim domu przystrojoną choinkę. Niektórzy mają sztuczną choinkę, a niektórzy idą i kupują prawdziwą choinkę. Jednakże nie ma takiego drzewa jak choinka to raczej potoczna nazwa na drzewko, które jest przybrane w bombki, lampki, łańcuchy i tak dalej.

Siatka na krety przy sklepie

siatka na kretyNaszą choinką może być świerk, jodła w zależności jakie drzewko kupimy w sklepie, który otwierany jest gdzieś tak trzy tygodnie przed bożym narodzeniem. Ja zawsze w swoim domu mam żywe drzewko. Dlatego też idę z moim mężem po zakup takiego drzewka.Ci co nie mieli żywego drzewka na święta, niech bardzo żałują, gdyż drzewko takie bardzo ładnie pachnie, fakt szybko traci swoje igły, ale przez święta będzie ładnie się prezentować w naszym salonie. Co roku na targu miejskim rozkłada się taka firma sprzedająca wyłącznie świerki.Każdy świerk jest owinięty specjalną siatką, jest to zazwyczaj siatka do pakowania. Ma chronić drzewko i ma zapewnić łatwy jej transport oraz niesienie jej do domu. Zawsze na ziemi rozłożona jest siatka na ptaki, by czasami klient się nie poślizgnął na śniegu. Zadaszenie zazwyczaj pokrywa siatka cieniująca, która ma zatrzymać padający akurat śnieg, pod ziemią jest też solidna siatka na krety. U sprzedawcy tego można kupić różne rodzaje świerków o różnych barwach, nawet można spotkać świerk o kolorze srebrnym. Ale my zawsze wybieramy drzewko o mocno intensywnym kolorze zieleni.

Drzewko kupujemy zazwyczaj tak trzy dni przed wigilią. W domu ubieramy ja w samą wigilję. Koszt takiego drzewka nie jest wysoki.