Kudowa Zdrój – Uzdrowisko

Miasto położone przy granicy Czeskiej słynie z najwyższej jakości uzdrowisk. Kudowa Zdrój zyskała miano pierwszego uzdrowiska sercowego we Wschodniej Europie. Miejscowość ta wykazuje właściwości lecznicze klimatu, walory przyrodnicze.

Co warto wiedzieć o uzdrowisku w Kudowa Zdrój?

Kudowa-ZdrójPosiada także naturalne zasoby wód mineralnych i gazów. Miejsca uzdrowiskowe znajdują się w większości w Parku Zdrojowym u podnóża Góry Parkowej. Znajduje się tam również dość duży budynek Pijalni, który czerpie wody z trzech różnych źródeł. Ludzie chorzy po pobycie w uzdrowisku w Kudowie-Zdroju jednogłośnie mówią, że czują się znacznie lepiej po leczeniu w owym uzdrowisku. Można tutaj przychodzić z takimi chorobami jak: choroby układu krwiotwórczego; choroby ortopedyczno – urazowe; choroby układu krążenia, choroby reumatologiczne; choroby przewodu pokarmowego; otyłość; nadczynność tarczycy. Pierwsze wzmianki na temat źródeł w Kudowie-Zdrój pochodzą z roku 1580. Leczące właściwości wód zauważył już kronikarz Aelurius w 1625 roku, po czym obszary te coraz bardziej się rozwijały i po czym powstały uzdrowiska. W Kudowie-Zdroju można skorzystać z okładów borowinowych, parafinowych i fango. Uzdrowisko oferuje bogatą gamę masaży i natrysków, kąpiele mineralne, solankowe, borowinowe i gazowe. Można także wziąć udział w zajęciach Nordic Walking, a także spróbować zabiegu odchudzającego. Pobyt w uzdrowisku to najlepszy sposób na poprawę kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Kudowa Zdrój cechuje się profesjonalizmem, do tego miejsca przyjeżdżają kuracjusze z całej Polski i z zagranicy.

Personel wykazuje się pełnym zaangażowaniem, a atmosfera jest zachęcająca do przedłużenia pobytu. Kuracjusze wychwalają uzdrowiska w Kudowie-Zdroju. Kuracje w uzdrowiskach są miłe i sympatyczne i przede wszystkim poprawiają stan zdrowia.