Kubek niekapek Canpol dla dzieci

 

Przychodzi czas, w którym dziecko trzeba nauczyć pić z kubka. W tym momencie na bok odłożone zostają butelki ze smoczkiem i rozpoczyna się wybór odpowiedniego pierwszego kubka dla naszego malucha. Na rynku dostępnych jest wiele ich modeli m.in. kubki niekapki, kubki treningowe lub ze słomką. Ostateczna decyzja nie będzie więc prosta. 

Dziecięcy kubek – jaki wybrać?

dziecięcy kubek niekapek canpolChcąc wybrać odpowiedni kubek dla dziecka, należy sobie przede wszystkim zadać pytanie, czy chcemy podawać go brzdącowi w domu, czy też na zewnątrz. Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest dziecięcy kubek niekapek Canpol. Jest on lekki, plastikowy oraz z wygodnymi uszkami. Do jego głównych zalet należy, jak sama nazwa wskazuje, to, że podczas picia, dziecko nie wyleje na siebie całej jego zawartości. Polecany jest kilkumiesięcznym szkrabom. Drugim rodzajem kubka jest kubek treningowy, stanowiący alternatywę dla niekapka. Cechuje się on miękkim ustnikiem z dużą dziurką. Oparty jest na wygodnym mechanizmie, dzięki któremu dziecko chętnie z niego pije. Wystarczy, że maluch przechyli kubek, a woda czy też smaczny soczek swobodnie z niego wypłynie. Natomiast w podróży najlepiej sprawdzi się kubek ze słomką. W tym wypadku powinno wybierać się modele zakończone obciążnikiem. Warto podkreślić, że dziecko podczas picia z takiego kubka, ćwiczy mięśnie twarzoczaszki, a także uczy się faz wdechu orz wydechu. Ciekawym rozwiązaniem jest także wersja niekapka, ale bez ustnika. Charakteryzuje się on tym, że posiada specjalną zatyczkę, której celem jest zatrzymanie płynu w środku. Sprawdzi się zarówno w domu, jak i na zewnątrz, przykładowo na placu zabaw.

Wybór pierwszego kubka dla naszego malca jest ciężkim zadaniem, gdyż na rynku dostępnych jest wiele jego rodzajów. Należy pamiętać, że kubek do nauki picia musi być przede wszystkim dostosowany do jego potrzeb. Często jest tak, że rodzice prezentują swojemu dziecku kilka najpopularniejszych modeli, aby brzdąc samodzielnie mógł wybrać swój ulubiony kubek.

Sprawdź także https://ekoo.pl/