Koszule porodowe dla matek

 

Kiedy zbliża się ten najważniejszy dla każdej ciężarnej kobiety moment – czyli przyjście na świat jej dziecka, na pewno ostatnią rzeczą o jakiej wtedy się myśli jest modny ubiór. W ubraniach, jakie pakujemy do torby szpitalnej na oddział porodowy znaleźć się jednak mogą koszule nie tylko praktyczne, ale i ładne.

Estetyczne i wygodne koszule porodowe

Koszule do poroduW trakcie porodu najważniejszą sprawą jest dla kobiety swoboda ruchów oraz umożliwienie odsłonięcie dolnych fragmentów ciała na tyle szeroko, by zrobić przestrzeń dla rodzącego się malca. Zdarza się, że kobiety decydują się poród nago, jednak zdecydowana większość stawia na obszerne i wygodne koszule do porodu. Występują one w wielu krojach, modelach oraz kolorach, więc istnieje spora szansa, że najdziemy właśnie taki deseń, który odpowiada naszym preferencjom wizualnym. Taki element garderoby przyda się również po porodzie, kiedy ważny jest komfort poruszania się i szybka możliwość zdjęcia ubrania, np. do podmycia się, badań, podania leków oraz kroplówek. Możemy znaleźć również koszule, które mają wszyte odpinane majtki typu figi lub biodrówki, które możemy w prosty sposób odłączyć od koszuli, kiedy zajdzie taka potrzeba. Koszule są przewiewne, o kroju oversize, który pomieści ciążowy brzuszek, a także wykonane z wysokojakościowej bawełny, która będzie odporna na dużą ilość prań. Po porodzie zachodzi potrzeba częstej zmiany koszuli, więc warto zaopatrzyć się w większa ich liczbę.

Najlepszym rozwiązaniem będzie nabycie różnokolorowych koszul w wielopakach np. pakownych po 3 lub 6. Zyskamy wtedy pewność, że nigdy nie zabraknie nam komfortowego ubrania w trakcie tych ważnych, chociaż wymagających momentów życia. Będzie to też ułatwienie przy późniejszym karmieniu dziecka, kiedy komfort jest równie ważny.