Koszule dla profesjonalnych formacji mundurowych

Umundurowanie naszej formacji nie należało do najgorszych, gdyż mundury spełniały swoje zadanie dość dobrze i były stosunkowo wygodne. Problemem jednak były koszule, które były odmianą całkowicie galową, więc nie nadawały się do noszenia razem z kamizelkami dyspozycyjnymi i kuloodpornymi.

Nowoczesna koszula do munduru terenowego

koszule męskie munduroweNiestety, czasem musieliśmy zakładać kamizelki na nieprzystosowane do tego koszule, co nie tylko powodowało duży dyskomfort, spowodowany niedopasowaniem kroju koszuli do ciężkich, masywnych kamizelek, ale również wywoływało konieczność natychmiastowego prasowania koszul. Gniotły się one bowiem na potęgę, tak iż w końcu wymiana odzieży była konieczna na już. Znalezienie odpowiednio nowoczesnych i komfortowych koszul do umundurowania nie jest na szczęście już takim problemem jak jeszcze kilka lat temu, więc po kilku miesiącach otrzymaliśmy nowe koszule męskie mundurowe, tym razem przeznaczone do pracy w terenie. Nadal pozostawały elegancką częścią wyposazenia i prezentowały się okazale, aczkolwiek uszyte były z syntetycznego lnu, który nie miął się po założeniu kamizelki i nie odkształcał od najmniejszego nacisku. Koszule te znosiły doskonale zamoczenie, przetarcia, i wszystkie inne szkodliwe czynniki na jakie były wystawione podczas codziennej pracy, i nadal pozostawały komfortowe i bardzo wygodne, zwłaszcza w trakcie długich zmian. To że były dostępne w wariancie uniwersalnym, mającym długie rękawy oraz letnim, z rękawami krótkimi, było tym bardziej dużym plusem koszul.

Można je było dobrać wedle upodobania, gdyż większość kolegów preferowała krótkie rękawy, które w żaden sposób nie przeszkadzały w wykonywaniu dowolnego zadania ponad długimi rękawami, które nawet w najlepszych koszulach mogły ograniczać możliwość ruchu.