Kondycja skóry – ważne informacje o zdrowiu

Skóra każdego człowieka jest inna i każda wymaga innej pielęgnacji. Jak ją rozpoznać i wybierać najlepsze kosmetyki?
masażGabinety kosmetyczne w swojej ofercie posiadają różnorodne zabiegi. Jednym z nich jest komputerowe badanie skóry, szczególnie polecane klientkom podczas pierwszej wizyty. Dlaczego? Na podstawie badanie, przeprowadzonego przez analizator skóry, kosmetyczka lub kosmetolog otrzyma szereg bardzo ważnych informacji. W raporcie znajdą się takie informacje, jak:
– rodzaj skóry i jej kondycja,
– zalecany zabiegi pielęgnacyjne,
– kosmetyki i wytyczne domowej pielęgnacji.
Jednym z nieinwazyjnych zabiegów, wpływających na poprawę kondycji skóry, jest masaż. W gabinecie kosmetycznym lub gabinecie masażu otrzymamy bogatą ofertę zabiegów. Możemy wybrać pomiędzy masażem manualnym (m.in. klasyczny, relaksacyjny, ajurwedyjski, leczniczy odchudzający czy antycellulitowy) a masażem urządzeniem masującym. Szczególnie polecanym masażem urządzeniem masującym jest zabieg na łóżku nefrytowym. Jest to nowoczesne urządzenie, wykorzystujące dziedzictwo naturalnej medycyny chińskiej. Masaż wykonany gorącymi kamieniami nefrytu nie tylko wpływa na poprawę ogólnej kondycji skóry:
– zwiększenia przepływu krwi a więc transportu tlenu i składników odżywczych, co za tym idzie nawilży skórę, poprawi jej elastyczność oraz wygładzi, ale także na szereg innych dolegliwości, jak:
– poprawę pracy narządów wewnętrznych,
– poprawę pracy układu nerwowego oraz mięśniowego,
– pomoc przy bólach kręgosłupa i stawów,
– właściwości relaksacyjne oraz odprężające – redukujące poziom stresu.