Komfortowe klatki dla chomików

 

Często bywa tak, że rodzice godzą się na zakup dziecku małego gryzonia, takiego jak chomika, koszatniczki czy niewielkich rozmiarów świnki morskiej z nadzieją, że opieka nad nimi zajmie mniej czasu niż w przypadku większych zwierząt. Jednak takimi zwierzątkami również trzeba się zajmować. Po pierwsze niezbędna będzie wizyta w dobrym sklepie zoologicznym, gdzie znajdziemy najróżniejsze klatki dla chomików i inne, najróżniejsze akcesoria, które będą nam niezbędne.

Jaką klatkę dla chomika wybrać?

klatki dla chomikówWiele osób decyduje się na chomika czy też innego gryzonia dlatego, że jego utrzymanie jest zdecydowanie tańsze. Jednak pamiętajmy, że początkowe koszty utrzymania gryzonia wcale również do najtańszych nie należą. Poniżej odpowiemy sobie na pytanie, w jakie produkty powinniśmy się wyposażyć, jeśli chcemy, by nasz chomik czy inny gryzoń, czuł się w naszym domu, a raczej w swoim domu – komfortowo. Pierwsze co zobaczymy w sklepie zoologicznym, to oczywiście klatki dla chomików. Nasz gryzoń oczywiście za dużo nie urośnie, więc nie potrzebujemy największej klatki, jaką znajdziemy. Ważne, by była ona porządna, by wytrzymała zetknięcie z zębami naszego nowego podopiecznego. Po drugie, oczywiście niezbędne będą nam miseczki na pokarm suchy i poidełko, które jest oczywiście bardzo ważne. Co więcej, musimy również zadbać o wygodę chomika w klatce. W tym celu przyda nam się sianko i zwykłe trociny.

Oczywiście w sklepach zoologicznych znajdziemy mnóstwo akcesoriów dla chomików. Mogą to być domki do klatki, których zakup jest akurat dobrym pomysłem. Po drugie możemy również zakupić kołowrotek, który na pewno pozwoli chomikowi na nieco ruchu. Poza tymi rzeczami wystarczy na bieżąco dokupować gryzoniowi jedzenie i oczywiście sianko oraz trociny.