Kiedy zastosować sztukaterię dekoracyjną?

 

Aranżacja wnętrz nie należy do łatwych zadań. Urządzanie często nie ogranicza się do wyboru koloru ścian czy podłóg, ale jest też szukaniem sposobu na zamaskowanie niedociągnięć spowodowanych przez pseudo fachowców. Na szczęście obecnie na rynku znajdziemy wiele sposobów na to, aby skutecznie i szybko sobie z tym poradzić.

Zalety zastosowania sztukaterii dekoracyjnej

sztukateriaNieestetyczne połączenie dwóch płaszczyzn czy niedoskonałości powstałe w wyniku montażu futryny drzwiowej to tylko kilka scenariuszy, które mogą mieć miejsce podczas wykańczania nowo powstałych pomieszczeń. Jak się okazuje, remont i podjęcie prac na nowo nie jest jedynym słusznym wyjściem. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi sztukateria dekoracyjna. Jej wykorzystanie, dotąd kojarzone z barokowym przepychem, jest znowu w modzie. Za pomocą elementów sztukaterii, która współcześnie najczęściej wykonana jest z poliuretanu, a nie tak jak wcześniej z gipsowych odlewów, jesteśmy w stanie ukryć mankamenty w postaci nierówności na ścianie czy na styku dwóch płaszczyzn, takich jak ściana i podłoga lub ściana i sufit. Nie są problemem również niekorzystne proporcje pomieszczenia, osłonięte kable czy nieestetyczne zamontowanie żyrandola. Wszystkie te niedoskonałości z łatwością można ukryć pod elementami sztukaterii, które za pomocą kleju montujemy do wybranych powierzchni, a następnie pokrywamy wybraną farbą. Dzięki takiemu wykończeniu pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny charakter, poczucie głębi i zamkniętej kompozycji, urządzonej ze smakiem i gustem. Szeroka oferta dostępnych na rynku form i kształtów sprawi, że nie tylko wielbiciel bogactwa i przepychu, ale także minimalista znajdzie coś dla siebie.

Sztukateria to doskonały sposób na podniesienie estetyki i nadanie niepowtarzalnego charakteru wnętrzu. Jak się jednak okazuje, to również świetne i szybkie rozwiązanie w przypadku, kiedy borykamy się z niedociągnięciami, powstałymi podczas remontu. Szybki montaż, trwałość i odporność na wodę i ogień to tylko niektóre zalety sztukaterii.