Kasy fiskalne już tylko z terminalem

Dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną dokumentowaną na kasie fiskalnej nowy rok przyniósł bardzo wiele zmian. Najważniejsza to taka, że przedsiębiorcy mają teraz obowiązek zapewnienia klientom możliwości dokonania zapłaty bezgotówkowej. Oznacza to tylko tyle, że trzeba się zaopatrzyć w terminal płatniczy. Najlepiej w taki połączony z kasą.

Najlepiej kupić nowoczesną kasę fiskalną z terminalem

nowoczesna kasa fiskalna w mazowieckimW drugiej połowie roku do obowiązku posiadania terminala dochodzi kolejny obowiązek – trzeba to urządzenie zintegrować z posiadaną już kasą fiskalną. Nikt się przecież nie będzie bawił w modyfikowanie swojej dotychczasowej kasy, więc każdy przedsiębiorca zakupi nową kasę. Jeśli ktoś zaczyna swoją działalność gospodarczą od nowego roku to najlepiej od razu zaopatrzyć się w taką kasę połączoną z terminalem. Na pewno ważną informacją jest to, że nowoczesna kasa fiskalna w Mazowieckim kosztuje około trzech tysięcy złotych. Za taką cenę możemy kupić wysokiej jakości sprzęt zintegrowany z podłączonym terminalem płatniczym. Jeśli nabijemy na kasie kwotę transakcji i wciśniemy odpowiedni przycisk to na terminalu automatycznie wyświetli nam się kwota do zapłaty kartą. Taka kasa musi być bez przerwy podłączona do sieci internetowej. Informacje o transakcjach skasowanych na kasie i terminalu przesyłane są bowiem na koniec dnia do właściwego urzędu. To o wiele wygodniejsze dla przedsiębiorców niż generowanie raportów dobowych i przechowywanie ich u księgowej.

W ciągu kilku kolejnych miesięcy wszystkich przedsiębiorców czekają zmiany w sposobie prowadzenia swojej działalności. Na pewno istotne jest to, że trzeba będzie zaopatrzyć się w terminal płatniczy. Najbardziej opłacalna będzie wymiana kasy fiskalnej na taką nowoczesną, która jest od razu podłączona do zespolonego z nią terminala.