Kabina prysznicowa do łazienki

Meblując łazienkę dużo ludzi decyduje się na prysznice zamiast wanny. Jest to w pewnym sensie oszczędność miejsca. Każdy kto posiada małą łazienkę nie ma miejsca na wannę, natomiast prysznic zawsze się zmieści. Prysznice są bardzo wygodne, nawet dla osób starszych, które mogłyby mieć problem z wejściem do wanny.

Prysznicowa okrągła kabina

kabiny prysznicowe okrągłe z brodzikiemDecydując się na prysznic musimy wziąć pod uwagę to jaki chcemy brodzik. Oczywiście są na rynku rożne brodziki, na przykład kwadratowe, okrągłe. Niektórzy mają takie łazienki, że niestety ale nie można kupić gotowej kabiny prysznicowej z brodzikiem. Wówczas wszystko jest robione na zamówienie. Obecnie jednak najbardziej popularne są kabiny prysznicowe okrągłe z brodzikiem. Są one przede wszystkim funkcjonalne. Po drugie bardzo łatwo je się otwiera i zamyka, ponieważ drzwi ładnie po łuku się otwierają. Oczywiście jeśli chodzi o drzwi w kabinie też mogą być dwojakie. W momencie kiedy mamy na to miejsce w łazience drzwi mogą się otwierać do przodu, jednak czasami mamy zbyt mało miejsca i nie ma możliwości, aby otwierać kabinę jak zwykłe tradycyjne drzwi. Wówczas najlepiej pomyśleć o rozsuwanych drzwiach. W takim wypadku drzwi podczas otwierania i zamykania nie zajmują w ogóle miejsca, ponieważ rozsuwają się po obwodzie brodzika. Jest to dobre rozwiązanie dla małych pomieszczeń łazienkowych, jest to niesamowita oszczędność miejsca. Również kolor kabiny może być tak dobrany, aby pasował do płytek w łazience.

Ogólnie kabina prysznicowa jest dobrym rozwiązaniem dla małych łazienek. Coraz więcej osób odchodzi od wanien i decyduje się na kabiny prysznicowe. Można je zakupić w sklepie z akcesoriami do domu, albo zamówić przez internet. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia brodzika z kabiną pod konkretny wymiar.