Jakie zalety ma budowa domu z konstrukcją szkieletową?

 

Budowanie domu z drewna pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Sam proces budowy jest dużo prostszy i polega na postawieniu szkieletu drewnianej konstrukcji. Firmy używają drewna liściastego i iglastego. Jeśli chodzi o parametry, to drewno liściaste jest dużo bardziej wytrzymałe, ale co za tym idzie droższe od drewna iglastego.

Jakie właściwości ma konstrukcja klasy C24?

drewno konstrukcyjne c24Do budowy stosuje się drewno konstrukcyjne c24, które jest mocno wysuszone. Wskutek czego konstrukcja jest lżejsza. Drewno dzięki temu jest łatwiejsze w obróbce i nie wygina się, podczas upływu czasu. Dodatkowym plusem klasy c24 jest to, że w konstrukcji nie ma wilgoci, więc płyty stanowiące następne warstwy nie pleśnieją. Sama budowa domu szkieletowego pozwala zaoszczędzić dużo czasu, a z tego materiału można wykonać wszystkie elementy konstrukcyjne od piętra aż pod dach. Do połączeń wykorzystuje się złącza stolarskie takie jak złącze krzyżowe, stykowe i nakładkę. Dzięki zastosowaniu złącz, ciężar materiału lepiej rozchodzi się po konstrukcji. Drewno uprzednio przechodzi proces lakierowania, co powoduje, że podczas wysokiej temperatury staje się niepalne. Dodatkowym atutem jest rozprowadzanie instalacji elektrycznej i systemów wentylacyjnych. W domach betonowych trzeba robić bruzdy na prowadzenie kabli, a następnie je nawiercać i zamurowywać, w tym przypadku kable zasłonięte są ściana z karton gipsu. Budynek z konstrukcją drewnianą posiada, lepsze wygłuszenie niż budynki z cegły bądź pustka.

Aby prawidłowo rozstawić konstrukcje szkieletową należy robić to w suche dni, by pod inne warstwy izolacji nie dostała się wilgoć. Wbrew pozorom, często spotykaną opinią jest mit o trudności ogrzania takiego domu. Utrzymanie ciepła wewnątrz, nie stanowi problemu, kiedy budynek dobrze izolowany.