olej kokosowy sklep internetowy

Jakie naczynka do yerba mate wybrać?

Dużą popularnością cieszy się ostatnimi czasy herbata yerba mate, głównie ze względu na swoje pobudzające właściwości, przy jednoczesnym, w przeciwieństwie do kawy, zachowaniu magnezu w organizmie. Ponad to produkty takie jak olej kokosowy czy miód manuka również przyciągają coraz szersze grono konsumentów. 

Olej kokosowy i jego szerokie zastosowanie

olej kokosowy sklep internetowyNapar z yerba mate ma oczywiście wiele innych zalet, jak poprawa koncentracji, przyspieszenie przemiany materii co wspomaga odchudzanie, a także właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Z racji, że jest popyt zarówno sklepy internetowe jak i stacjonarne oferują nam różnorakie naczynka do yerba mate. Najbardziej popularne są matera wykonane z drewna, ceramiki bądź rogu. Największym zainteresowaniem jednak cieszą się obszyte w skórę, bądź barwione czy rzeźbione matera wykonane z owoców tykwy. Są one najbardziej trwałe, mało podatne na pleśnienie oraz dłużej utrzymują temperaturę naparu. W skład naczyń do yerba mate, wchodzi jeszcze bombilla, czyli zazwyczaj wykonana z metalu rurka z sitkiem, służącym do filtracji naparu. Bombilla pełni dwie funkcje jedną z nich jest słomka, drugą zaś filtr. W sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów, różniących się zwykle nie tylko surowcem, z którego została ona wykonana, ale także długością i rodzajem filtra, niektóre czasem mają dodatkowo pierścień chłodzący. W sklepach internetowych zamówić można różne zestawy yerba mate. Między innymi dla dwojga, dla singla, z różną mieszanką suszy, wspomagające różne właściwości. Idealną alternatywą dla niezdrowych tłuszczy utwardzonych typu margaryna jest olej kokosowy sklep internetowy, również ma go w swoim asortymencie. Nadaje się on zarówno do smażenia jak i bezpośredniego spożycia. Dodatkowo bardzo dobrze nawilża w związku z czym może służyć również jako kosmetyk do codziennej pielęgnacji. Z racji, że yerba nie ma silnie gorzki smak, często eksperci często radzą, aby do słodzenia użyć miód manuka.

 

Ma on również wiele właściwości zdrowotnych, a jest znacznie bardziej wartościowy niż zwykły cukier. Jednak wiadomo, że wszystko zdrowe co w granicach rozsądku, dlatego miód powinien być dodany w małej ilości i stanowić jedynie dodatek do yerba mate.