Jakie buty wybrać w góry?

Wycieczka w góry zawsze powinna być odpowiednie przygotowana, tutaj istotnym elementem jest to co ze sobą zabierzemy i co na siebie założymy. Każdego roku kiedy nadchodzi sezon zakładamy buty na swoje nogi i wszyscy ci którzy kochają góry wybierają się w nie z wielką radością i uśmiechem na twarzy.

Odpowiednie obuwie w góry

buty w góry latoBy zatem wybrać się w góry trzeba odpowiednio się oczywiście do tego przygotować istotnym elementem stroju będą oczywiście odpowiednie ku takiej wyprawie górskie buty trekkingowe. Pozostaje zatem bardzo istotne pytanie jakie buty będą odpowiednie na taką wyprawę i jak się powinniśmy przygotować. Przy wyborze odpowiednich butów na górskie szlaki będzie bardzo istotny fakt czy jest to zima czy też jest to gorące lato. Oczywiście temperatury w górach są z reguły niższe jednak jeśli chodzi o obuwie to tutaj jest znacząca różnica. Bo przecież nikt nie będzie chodził w ciężkich, a przede wszystkim mocno ocieplonych butach po szlakach. Nic nie irytuje bardziej niż pot i przegrzanie organizmu a ocieplone buty w lecie nie wróżą niestety nic dobrego. Kiedy jest ciepło to potrzebujemy buty w góry lato.Inną kwestią jest to że nie wypada wybierać się w adidasach na górskie szlaki. Tutaj niestety ale jakość takich butów jest znacznie słabsza a przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę fakt że adidasy mają zupełnie inne przeznaczenie jeśli chodzi o ich użytek. Więc o ile często widzimy jak turyście mkną w adidasach lub innych klapkach nad Morskie Oko to z pewnością o ile może to być jeszcze zaakceptowane na asfaltowej drodze to w przypadku gór to odpada.

Obuwie to istotny element ubioru, warto zainwestować porządny pieniądz coś co może nam służyć na długie lata, nie chcemy przecież by później podczas deszczu który gwałtownie spadnie nasze wyjście było pod znakiem zapytania.