kołowrotek

Jaki sprzęt powinni wybrać wędkarze?

Jesteś wędkarzem? Nie wiesz co masz wybrać za sprzęt? Nie jest to trudnym wyborem, bo są firmy górujące nad innymi ale warto czasem posłuchać czyjejś rady.

Czy sprzęt firmy konger jest warty polecenia?

kołowrotekZawsze warto spojrzeć na opinie w internecie, ale ja już mogę wam oszczędzić szukania i powiedzieć że kołowrotki konger są jednym z najlepszych i lepszy od nich będzie tylko jaxon. Więc kołowrotek już wiecie jaki wybrać. Powinien on być jak najbardziej dopasowany do rodzaju połowu, jaki będziemy chcieli uprawiać. Mamy dwa rodzaje kołowrotków czyli duże masywne oraz małe i delikatne muszą być przygotowane. W ofertach wielu firm mamy duży wachlarz kołowrotków spinningowych, gruntowych, morskich, muchowych oraz multiplikatory. Firmy Mikado i Konger również oferują rożnego rodzaju wędki, do których produkcji włącza się również firma znana z rowerów Shimano. Różnego rodzaju kołowrotki tylko już niestety niższej jakości co za tym idzie trochę tańsze produkuje firma Okuma. Oprócz tego firmy te produkują również kije a także spławiki czy błystki potrzebne nam do połowu. Błystka działa na rybę drapieżna jak zanęta, ponieważ odbija światło, które symuluje małą rybę. Okuma ma bardzo fajne błystki, które są wykonane z wielu rożnych materiałów. Można spotkać takie zrobione z muszli małży ale najczęściej tworzone są z metalu. Są tez różne rodzaje błystek bo mamy wahadłowe i obrotowe, a także dewony. Oczywiście nic byśmy nie złowili bez haczyka. I tutaj warto zwrócić uwagę na firmę Ryobi.

Sprzęt wędkarski to rzecz na której nie warto oszczędzać ponieważ jest on narażony na różne warunki, więc powinien być po pierwsze lepszej jakości, czyli droższy bo jak wiadomo tańsza firma nie ma produktów wysokiej klasy, a po drugie powinien być odpowiednio skonfigurowany do łowiska. Dodatkowo trzeba pamietać że kołowrotek to najważniejsza część wędki.