Jak zatrudnić obywatela Ukrainy w swojej firmie?

Aktualnie funkcjonowanie wielu polskich przedsiębiorstwo nie obeszłoby się bez zatrudniania obywateli innych krajów. W Polsce coraz więcej pracodawców zatrudnia w swoich firmach obywateli innych krajów, a w zdecydowanej większości są oni pochodzenia ukraińskiego. Jak zatem zatrudnić obywatela Ukrainy w swoim przedsiębiorstwie?

Gdzie szukać wykwalifikowanych pracowników z Ukrainy?

jak szukać pracowników z ukrainyKażdy pracodawca, który chce zatrudnić w swojej firmie pracownika z Ukrainy może to zrobić na kilka prostych sposobów. Wbrew pozorom znalezienie takiego pracownika z Ukrainy nie jest trudne, a trzeba jedynie umiejętnie dotrzeć do potencjalnie zainteresowanych kandydatów. W Polsce takich zainteresowanych pracą obywateli Ukrainy zdecydowanie nie brakuje i w każdym większym mieście poszukują oni pilnie pracy. Jak szukać pracowników z Ukrainy? W poszukiwaniu wykwalifikowanego i kompetentnego pracownika z Ukrainy warto w pierwszej kolejności dać informację o takim naborze na swoich mediach społecznościowych. Większość przedsiębiorstw, hurtowni lub sklepów posiada swoje własne fanpage lub grupy dyskusyjne, gdzie na bieżąco śledzi informacje wiele osób. Wystawiając w takim miejscu informację o poszukiwaniu pracownika z Ukrainy możemy szybko trafić na zainteresowaną osobę, która prześle nam swoje CV. Im większy będzie odzew na naszą informację o prace, tym lepszego kandydata znajdziemy później do pracy w swojej firmie.

Współcześnie obywatele Ukrainy są bardzo chętnie zatrudniani w licznych zakładach przemysłowych, produkcyjnych oraz firmach budowlanych. Wiele osób pochodzenia ukraińskiego podejmuje się w naszym kraju prac fizycznych, które pozwalają im zarobić godne pieniądze. Warto zatem rozważyć również u siebie możliwość zatrudnienia kogoś, kto pochodzi z Ukrainy.