siatka leśna

Jak zamontować i dobrać poprawne ogrodzenie

Podczas dobierania ogrodzenia na teren leśny czy plac budowy bądź działkę, najczęściej kierujemy się ceną materiału. Najtańszymi, obecnie istniejącymi na rynku są siatki leśne oraz panele ogrodzeniowe.

Siatki leśne to wyrób przeznaczony dla leśnictwa

siatka leśnaRóżnice głównie polegają na montażu, zastosowaniu oraz wyglądzie naszego przyszłego ogrodzenia. Jeżeli potrzebujesz odgrodzić teren tylko tymczasowo zdecyduj się na siatki leśne. Będzie ona mniej pracochłonnym rozwiązaniem oraz odrobinę tańszym. Nie musisz stosować koniecznie małej rozpiętości drutów poziomych głównie odpowiadających za wielkość dziur. Odległość 15 cm będzie dostateczna, żeby zabezpieczyć teren. Również jej wysokość nie musi być zbyt duża. Do ogrodzenia placów budowy stosuje się najczęściej tę o wysokości 160 cm. Natomiast jej montaż nie jest zbyt wymagający, wystarczy umieścić w ziemi słupki, mogą być drewniane i przymocować do nich siatkę za pomocą gwoździ o kształcie przypominającym literę U. Bramę, można wykonać z prostokątnych desek wypełnionych siatką, a następnie umieścić ją na zawiasach. Jednakże, jeśli planujesz ogrodzić teren na stałe, tutaj lepiej sprawdzi się ogrodzenie panelowe. Jest to niedużo droższe rozwiązanie, a na pewno bardziej trwałe. Posiada znacznie lepsze zabezpieczenie przed korozją niż tradycyjna siatka, oprócz otynkowania stosuje się również malowanie proszkowe oraz żywice poliestrowe. Montaż ogrodzenia nie jest również zbyt skomplikowany. Producenci dostarczają nam gotowe panele ogrodzeniowe, a my musimy tylko wkopać słupki, warto zauważyć, że nie trzeba tutaj stosować betonu, a następnie przymocować do nich panele za pomocą obejm montażowych.

Nie jest to skomplikowane a efekt jest zadziwiający. Przykłady takiego ogrodzenia możemy zobaczyć np. na blokowiskach, wiele osiedli jest teraz ogradzane tym rodzajem siatki.