Jak wykorzystać sztuczną inteligencję?

Widziałam w sieci ostatnio krótki filmik reklamujący inteligentny dom Fibaro. Scena rozpoczyna się uruchomieniem silnika w samochodzie na parkingu zdaje się, że pracowniczym, osoba z telefonem komórkowym typu smartfon z ręku otrzymuje zapytanie „co mogę dla Ciebie zrobić” i odpowiada „Lili wracam do domu”. Niby typowe powiadomienie żony przez męża, że wraca się do domu. Szybko okazuje się, że Lili jest tam naprawdę systemem inteligencji usługi dom Fibaro.

Dom Fibaro to nowoczesne podejście do ochrony domów wykorzystujące najnowsze technologie

dom fibaroUstala położenie użytkownika domu, przewiduje ile zajmie mu dojazd z pracy do domu i przygotowuje dom do przyjazdu właściciela. Włącza oświetlenie korytarza, salonu i kuchni, włącza piekarnik z przygotowanym w nim posiłkiem. Uchyla lufcik i rozsuwa zasłony w salonie, włącza ogrzewanie do pożądanej przez użytkownika temperatury oraz rozsuwa roletę na oknie połaciowym w sypialni. Samochód podjeżdża pod bramę, która dzięki czujnikowi otwiera się sama, samochód wjeżdża na posesję, działa kamera na zewnątrz domu, włącza się telewizor wraz z zapisem wjazdu, odblokowuje się alarm zainstalowany w domu, otwiera się zamek w drzwiach oraz włącza się ekspres do kawy, robiąc kawę. Reklama bardzo nowoczesna, profesjonalnie wykonana, a co z produktem, który reklamuje? Jeśli wygląda to tak jak na reklamie to chyba każdy chciałby mieć dom Fibaro.

System wydaje się być przeznaczony do nowoczesnych domów, no i zdaje się być bardzo drogim jego wyposażeniem. Nic bardziej mylnego, dom Fibaro jest produktem polskim, wytwarzanym w fabryce pod Poznaniem, pomysł również jest dziełem Polaków, a dokładniej całego zespołu inżynierów i pasjonatów. Produkt jak najbardziej można zainstalować w mieszkaniu, nawet takim mieszkaniu ze dużej płyty, ze starymi kamienicami też nie powinno być problemu. Instaluje się go bezinwazyjne, a koszt najmniejszego pakietu to ok. 5000zł. Dużo czy mało? Jak na tak skomplikowany system to myślę, że jest to niewielka kwota przy tylu funkcjach.