Jak inwestować na giełdzie

Bardzo wiele osób nie wie jak inwestować na giełdzie. Wbrew pozorom to wcale nie jest takie trudne jak się wydaje, jednak jest to ryzykowne.

pieniadzeNa początku należy stworzyć strategię, czyli rozpoznać swoje potrzeby i możliwości oraz zaprojektować cele i sposoby jakimi można je osiągnąć. Potrzebne jest również założenie konta maklerskiego, dzięki któremu będziemy mogli kupować i sprzedawać akcje. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę ewentualną stratę pieniędzy, gdyby coś poszło nie po naszej myśli. Musimy stosować odpowiednie kryteria doboru inwestycji, co do naszych dostępnych funduszy.

Inwestycja na giełdzie – szybki sposób na dodatkowy zarobek?

Inwestycja na giełdzie może być zarówno długoterminowa (jej zaletą jest stosunkowo duży zysk, który wynika z wieloletniego gromadzenia kapitału), jak i krótkoterminowa (im krótsza inwestycja tym mniejszy zysk, a im większy zysk tym większe ryzyko). Aby była ona racjonalna musimy przez cały czas analizować informacje rynkowe. Poruszają się one w większości przypadków w oparciu o logiczne schematy.

pieniadze2Inwestowanie na giełdzie jest przeznaczone dla ludzi z mocnym charakterem i psychiką, ponieważ takie uczucia jak strach, chciwość, radość z wygranej, niepewność, czy gorycz z powodu porażki towarzyszą im każdego dnia. Taka emocjonalna huśtawka ani odrobinę nie pomaga w podejmowaniu racjonalnych decyzji, dzięki którym będziemy mogli spokojnie zarabiać.

Uczestnicy giełdy mają ogromny wybór instrumentów, w które mogą inwestować. Są to między innymi: akcje, obligacje, papiery wartościowe oraz bony skarbowe.