Jak dobrze wykorzystać każdy metr działki?

W większych miastach dużym problemem jest znalezienie idealnej działki, zdarza się jednak, że trafiają do sprzedaży działki z postawioną stodołą czy budynkiem gospodarczym, atrakcyjna cena, dobra lokalizacja ale co zrobić z budynkiem? Ciekawym pomysłem jest adaptacja takiego budynku.

roletyZdarza się, że kiedy kupujemy taką działkę wśród wszystkich dokumentów znajduje się projekt budynku gospodarczego, rzadko się zdarza, ale zdarza. Wtedy mamy ułatwione zadanie, architekt na bazie takiego projektu tworzy projekt adaptacji. Najczęściej tworzone są adaptacje budynku gospodarczego na budynek mieszkalny, jednak z nic nie szkodzi na przeszkodzie aby na bazie budynku stworzyć projekt budynku biurowego. Z budynku gospodarczego można stworzyć nie tylko tradycyjny dom jednorodzinny ale też dom w stylu nowoczesne domy parterowe posiadające w oknach rolety dzień noc czy nowoczesne domy z płaskim dachem. Wszystko zależy od stanu w jakim jest budynek, umiejętności architekta i dostępnych technologii w budownictwie. Adaptacja to też dobry pomysł dla młodych, których nie stać na kupno nowego domu a mają do dyspozycji działkę z takim budynkiem. Oczywiście taka adaptacja wymaga troszkę więcej kontaktów z urzędnikami i architektem, potrzebny jest nie tylko projekt budowlany rozbudowy ale też zmiana sposobu użytkowania budynku gospodarczego na mieszkalny.

Czasami potrzebna jest ekspertyza budynku gospodarczego, można ją zlecić w pracowni architektonicznej, w której wykonujemy projekt adaptacji budynku gospodarczego na budynek mieszkalny.