Jak dobrze rozdzielać obowiązki pomiędzy pracowników?

W dużych korporacjach często zdarzają się sytuacje w których jednemu managerowi jest przypisana bardzo duża liczba pracowników, których pracę manager musi kontrolować, odpowiednio rozdzielać ich zadania, a oprócz tego wykonywać własne obowiązki które wymagają skupienia.

Program sap hr pomoże rozdzielić obowiązki pracownikom

sap hrCzasami bardzo ciężko nad tym zapanować i do firmy wkrada się chaos, który gdy się rozrośnie bardzo ciężko jest opanować. Nic tak nie ułatwia pracy jak odpowiedni i jasny podział obowiązków. Jeżeli czujesz, że masz pod sobą zbyt dużą liczbę osób to poproś o kogoś do pomocy, aby zespołem zarządzała większa liczba osób. Jeżeli podział obowiązków jest jasny to jest to świetne rozwiązanie zarówno dla pracowników jak i dla osoby zarządzającej. Pracownik, który ma jasno określone obowiązki będzie się czuł pewniej i chętniej weźmie odpowiedzialność za swoją pracę. Jeżeli przydzielimy mu niejasne obowiązki to często będzie bał się ewentualnych pomyłek i błędów. Dla managera z kolei jest to dobre rozwiązanie, ponieważ każdy pracownik wie dokładnie co ma robić i jakich efektów oczekuje się od jego pracy, a on sam może w pełni skupić się na swoich obowiązkach. W zarządzaniu pracownikami mogą nam również pomóc programy do human resources, czyli do zarządzania kapitałem ludzkim takie jak chociażby sap hr, successfactors, sap hcm.

Badania potwierdzają, że wprowadzenie tego typu programów do firmy znacznie polepszyło wydajność pracy w dużych przedsiębiorstwach i międzynarodowych korporacjach. Czasami lepiej zainwestować w obecną grupę pracowników niż na siłę prowadzić nową rekrutację.