Imitacje cegły z tworzywa sztucznego

Nasz lokal miał być wystylizowany na bar stworzony w piwnicy w latach dwudziestych, gdy prohibicja zakazywała sprzedaży alkoholu. Cały lokal miał być więc wyłożony płytkami, mającymi imitować autentyczne ściany z gołej cegły, jakie zazwyczaj były widoczne w piwnicach, gdzie nie wykańczało się pomieszczeń w żaden sposób.

Syntetyczna imitacja płytek ciętych z cegieł

imitacja cegły do wnętrzProblemem okazało się wybranie pasujących płytek, zarówno pod względem estetycznym, jak i wytrzymałościowym. Cięte cegły, mimo iż miały najlepszy wygląd, nie miały pokaźnej wytrzymałości, a w lokalu gastronomicznym mogły z łatwością ulec uszkodzeniu. Nie były również najtańszą opcją, kosztując dość dużo. Zdecydowaliśmy się więc na imitację, aczkolwiek w tym wypadku mieliśmy tak duży wybór, iż nie wiedzieliśmy na który wariant się zdecydować. Kolega zajmujący się tworzeniem terenów do gier bitewnych podrzucił nam adres warsztatu, wykonującego trójwymiarowe wydruki niemal dowolnych projektów. W standardowej ofercie znajdowała się doskonała imitacja cegły do wnętrz, od początku zaprojektowana jako ozdoba, mająca świetnie odwzorowane detale. Co więcej, każda płytka w zamówieniu mogła różnić się drobnymi detalami, posiadać uszczerbki i ubytki, dokładnie tak jak naturalna cegła, i mieć identyczną teksturę, i miała wystarczającą wytrzymałość by móc być ozdobą w lokalu użytkowym. Taka imitacja wymagała malowania, aczkolwiek była to najłatwiejsza część i tak łatwego montażu.

W przeciwieństwie do zwykłych płytek z cegieł, czy nawet odlewów gipsowych, imitacje z tworzywa sztucznego mogły być przytwierdzone do ściany klejem do tworzyw, i w razie potrzeby łatwo usunięte. Była to tania ozdoba, aczkolwiek jej wykonanie okazało się doskonałe, dlatego też zdecydowaliśmy się wyłożyć całą salę takimi imitacjami.