Hydroizolacja fundamentów w moim domu

Nie znam się na budowaniu domów, więc miałam nadzieję, że firma budowlana zajmie się wszystkim. Ja skupiłam się na wyborze działki, projektu domu, kupowaniu materiałów zleconych przed dewelopera i mebli do wnętrz. Jednak dobrze, jest czasem znać się na pewnych zagadnieniach, żeby móc konstruktywnie rozmawiać z firmą

Hydroizolacja fundamentów i dobór materiałów

dokładna hydroizolacja fundamentówWidziałam rozpiskę tego co jest potrzeba do wykonania fundamentów i znalazł się tam tylko beton i szalunki. Beton w końcu nie jest materiałem idealnym i woda może go uszkodzić. Porozmawiałam z moim przyjacielem i on powiedział, że potrzebna jest mi dokładna hydroizolacja fundamentów. Jest to zbieg niezbędny podczas takich prac, szczególnie że na terenie mojej miejscowości są tereny podmokłe i gliniaste ziemie. Skontaktowałam się z deweloperem i zapytałam się go, dlaczego nie ma na liście żadnych materiałów służących do izolacji fundamentów. On jednak powiedział, że na liście jest przecież folia uszczelniająca, a do tego zamówią specjalny hydrofoby beton, więc wtedy izolacja jest zbędna. Wie on jednak że na takim terenie warto jest dodatkowo zabezpieczyć fundament od podłoża, tak na wszelki wypadek. Teraz wszystko już było jasne. Nie wiedziałam, że jest jakiś specjalny beton czy też ze można używać do niego domieszek i zabezpieczyć go przed działaniem wilgoci. Jak widać, człowiek się uczy całe życie. Dobrze że wybrałam fachową firmę, która zna się na nowoczesnych technologiach i zna się na geologii terenu, czyli na tym jaka ziemia tutaj występuje.

Nie martwię się już o swój dom i jego fundamenty. Wiem, że są dobrze zabezpieczone i na pewno żadna woda gruntowa, deszcz czy inne nie będą mu szkodziły. Fundamenty z pewnością są nie do ruszenia, więc można przejść do dalszych etapów budowy.