Gdzie zrobić licencję LAPL?

 

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zdobyciem uprawnień pilota. Chodzi mi możliwość latania jakimś małym samolotem. Zawsze o tym marzyłem i w końcu udało mi się uzbierać potrzebny budżet. Moja dziewczyna nie jest tym zachwycona, ale ja się bardzo cieszę. Nie będę musiał nawet daleko jeździć na szkolenie, bo organizuje je miejscowy aeroklub.

Pasjonaci lotnictwa mogą zrobić licencję LAPL

licencja laplNa szkolenie zapisałem się w pobliskim aeroklubie. Koszt był znaczący, ale miałem uzbierane pieniądze. Wierzę w to, że marzenia należy spełniać. Sporo uczyłem się w domu zanim zdecydowałem się zapisać na kurs. Licencja LAPL uprawnia posiadacza do wykonywania lotów niekomercyjnych na samolotach jednosilnikowych tłokowych o maksymalnej wadze startowej nie przekraczającej 2000 kg. Program szkolenia praktycznego obejmuje 30 godzin lotów. Bardzo mnie to cieszy. Wcześniej muszę wziąć udział w szkoleniu teoretycznym. Musze zaliczyć około stu godzin szkolenia. Potem czeka mnie wewnętrzny egzamin teoretyczny. Dopiero wtedy będę mógł zasiąść z instruktorem za sterami samolotu. Będę musiał również zaliczyć 6 godzin czasu lotu samodzielnego pod nadzorem, w tym co najmniej 3 godziny samodzielnego lotu nawigacyjnego, z czego co najmniej 1 lot nawigacyjny na odległość co najmniej 150 km podczas którego należy wykonać 1 lądowanie z pełnym zatrzymaniem na lotnisku innym niż lotnisko odlotu. Już nie mogę się doczekać.

Szkolenie było niesamowite. Ciesze się bardzo, że się na nie zdecydowałem. Uczucie wzbicia się w powietrze po raz pierwszy jako pilot było niezapomniane. Został mi jeszcze do zdania egzamin państwowy, ale wierzę w swoje umiejętności i wiedzę. Instruktor również mówił, że jestem bardzo dobrze przygotowany do egzaminu. Moja dziewczyna i znajomi będą za mnie trzymać kciuki.