Gdzie wszywa się zamek metalowy?

 

Zamki błyskawiczne są obecne w naszym życiu każdego dnia. Nie wyobrażamy sobie spodni bez takiego elementu jakim jest zamek. Mało kto zdaje sobie sprawę, że jest to stosunkowo młody wynalazek bo ma dopiero około stu lat i opatentowany został w Szwecji. Na początku swojego istnienia wykorzystywany był tylko w strojach pilotów lotniczych. 

Zastosowanie dzisiejszych zamków błyskawicznych

zamki metaloweDziś zamki błyskawiczne są już tak bardzo spopularyzowane, że nikt nie zauważa ich w codziennym życiu. Do dziś wiele wielkich firm odzieżowych stara się w jakikolwiek sposób udoskonalić to zmyślne urządzenie. Do każdego rodzaju odzieży producenci starają się wykorzystywać suwaki wykonane z innego materiału. I tak np w bluzach lub swetrach najczęściej montuje się zamki wykonane z tworzywa sztucznego. Natomiast w obuwiu montuje się tylko i wyłącznie zamki metalowe ma to na celu przede wszystkim zwiększenie stopnia wytrzymałości oraz wodoodporności. Metal z którego wykonany jest taki zamek musi posiadać właściwości korozjoodporne. Według wielu specjalistów z zakresu krawiectwa zamki wykonane z metalu są dużo bardziej wytrzymalsze od swoich plastikowych odpowiedników. W bardzo dobrze wyposażonych pasmanteriach możemy dostać tego rodzaju suwaki w bardzo wielu kolorach oraz rozmiarach. Przyszycie takiego zamka jest bardzo proste w przypadku gdy posiadamy maszynę do szycia. Ręczne wszywanie jest również możliwe natomiast będzie trwało dłużej. Dlatego jeśli nie posiadamy maszyny do szycia lepiej zlecić do zadnie krawcowej.

Reasumując zamki metalowe są obecnie jednym z najbardziej popularnych rodzajów taśm zamkowych. Widujemy je na każdym kroku i używamy praktycznie codziennie. Zamki nie są wykorzystywane tylko w krawiectwie są również bardzo popularne wśród rękodzielników do wykonywania różnego rodzaju wyrobów np książeczek sensorycznych dla dzieci.