Gdzie kupić waporyzatory?

 

W naszym kraju niemal milion osób stosuje legalną marihuanę CBD. To bardzo dobrze, ale niestety, porażajaca większość ją pali, a w tym nie ma żadnych pozytywów. Dlatego też warto zastanowić się nad alternatywą, jaką daje nam waporyzację.

Jak wybrać waporyzator?

waporyzatoryCo różni palenie od waporyzacji? Dosłownie wszystko i nie ma w tym cienia przesady, bowiem to, jak porównywanie baterii słonecznej ze starym generatorem prądu uruchamianym korbą. W przypadku palenia mamy do czynienia z dymem, a to właśnie on jest nośnikiem substancji smolistych oraz dziesiątek związków rakotwórczych. Ponadto, w procesie spalania, temperatura jest tak wysoka iż materiał roślinny ulega spopieleniu, zanim zdążą się uwolnić wszystkie substancje aktywne, w tym CBD. Prowadzi to do bardzo nieefektywnego wykorzystania potencjału legalnej marihuany, gdyż tracimy w ten sposób niemal 50% substancji czynnych. Z takimi problemami nie mamy do czynienia jeśli zakupimy waporyzator, bowiem w tym urządzeniu nie dochodzi do spalania, a jedynie do odparowania suszu roślinnego. Dzięki temu nie mamy do czynienia z dymem, a co za tym idzie z substancjami smolistymi i związkami rakotwórczymi. Waporyzatory też znacznie lepiej wykorzystują potencjał suszu marihuany, albowiem odparowują go do końca i starty w materiale roślinnym wynoszą nie więcej niż pięć procent. Koszt dobrych urządzeń do waporyzacji zaczyna się od pięciuset złotych, natomiast kończy na kwocie nawet trzy razy większej.

Wiele osób nawet nie wie iż istnieją takie urządzenia, jak waporyzatory. Gdyby były one rozpowszechnione, a ich reklamy były emitowane w środkach masowego przekazu na pewno byłoby inaczej, jednakże w tej kwestii i tak coś drgnęło. Świadczy o tym znacznie większe zainteresowanie niż jeszcze rok temu.