gabloty pleksi

Gablota z pleksi na pamiątki sportowe taty

Mój tata prowadzi bardzo aktywne fizycznie życie. Już w czasach szkoły podstawowej trenował wioślarstwo, udało mu się nawet zająć drugie miejsce na mistrzostwach Polski. Przygodę z wioślarstwem kontynuował aż do czasów studiów, a obecnie prowadzi własną drużynę wioślarską.

Gabloty pleksi jako prezent urodzinowy

gabloty pleksiNie raz uczestniczy także w organizowanych w mieście i okolicach zawodach biegowych typu triathlon. Podczas całej swojej kariery sportowej zdobył wiele medali, a także kilka pucharów, przykro mi było patrzeć jak stają w kartonach na stryku i się kurzą. Postanowiłem zatem wykonać dla taty z okazji urodzin gablotę, w której mógłby postawić swoje pamiątki. Z instrukcji którą znalazłem w internecie wyglądało, że nie jest trudno wykonać gablotę z tworzywa sztucznego. Musiałem oczywiście w pierwszej kolejności zakupić potrzebne do tego materiały czyli płytę pleksi. Firma która sprzedawała tworzywa techniczne znajduje się niedaleko mojej uczelni, dlatego bez problemu mogłem pojechać po nią po zajęciach i ukryć ją oczywiście przed tatą w swoim pokoju. Poza tym musiałem zakupić bezbarwny klej montażowy. Na szczęście w firmie w której kupiłem pleksi, wykonywano również ciecie tworzyw sztucznych dzięki czemu samodzielnie nie musiałem się w to bawić. Wystarczyło, że powiem jakie potrzebuje wymiary i za dodatkową opłatą pocięto mi płytę. Solidne gabloty wykonane z pleksi powinny być otwierane, dlatego postanowiłem zamontować bezbarwne szyny, by móc po nich przesuwać jedną ze ścian. Gablota miała zawisnąć w gabinecie taty w jego pracy. Jakże ucieszył się on, gdy otrzymał prezent. Bardzo chciałem, aby nie zapomniał nigdy o jednych z najlepszych chwil swojego życia i nie przechowywał wspomnień w kartonach.

Mogę przysiąc, że widziałem w jego oczach łzy i wzruszenie. Sam również poczułem się dobrze wiedząc, że sprawiłem mojemu ojcu przyjemność.