Felerna tabliczka znamionowa i ekspres

Jeden raz postanowiłam kupić sprzęt używany i od razu tego pożałowałam. Zacznę jednak od początku. Chodzi o to, że pewnego dnia popsuł mi się ekspres do kawy, a nowe kosztują naprawdę dużo pieniędzy. Starego nie było już sensu naprawiać, więc postanowiłam, że po prostu kupię używany.

Znaczenie tabliczki znamionowej

tabliczka znamionowa

Nie mogę się bowiem obyć długo bez kawy. Jest to mój nałóg. Myślę, że lepiej mieć taki niż inne. To mnie jednak skłoniło do tego, aby zakupu dokonać szybko i nie przemyślałam go dobrze. Zamówiłam przez internet ekspres, który na pierwszy rzut oka wyglądał dobrze. Nie wczytałam się jednak wcześniej dobrze w ogłoszenie, a trzeba było, bo najbardziej istotne kwestie oczywiście były dość zawoalowane w tekście. Okazało się, że ekspres przyszedł, ale kiedy szukałam parametrów gdzieś na obudowie, nie znalazłam. Tabliczka znamionowa musiała gdzieś się zapodziać. Tak sobie przynajmniej wtedy myślałam. Dopiero w miarę jak zapoznawałam się z tym sprzętem uderzało mnie coraz więcej niepokojących szczegółów i stwierdziłam, że przecież tabliczki znamionowe tak po prostu nie odpadają. Ktoś musiał ją po prostu celowo odkręcić – taka była moja druga myśl. Zastanawiałam się, dlaczego. Szybko jednak wyszło to na jaw, kiedy zobaczyłam, że ekspres po prostu nie działa. Okazało się, że jest to zwykła atrapa. Nie wiem, jak mogłam być takim głuptasem, że nie zauważyłam, iż kupuję ekspres przeznaczony jedynie do tego, aby stał i ładnie wyglądał. Nie było to może nawet oszustwo, bo gdzieś tam między literkami opisu było ledwo wspomniane, że ekspres ma ładnie się prezentować, a nie robić kawę. Czułam się jednak oszukana. Tabliczki metalowe dały mi do myślenia za późno.

Wiadomo, że normalne ekspresy mają tabliczki grawerowane, na których jest wypisana ich specyfikacja. Ten nie miał, ale cóż było zrobić. Chciałam zwrócić tę atrapę, bo ja potrzebowałam prawdziwego sprzętu. To jednak nie było możliwe.

O tym jak ważna jest tabliczka znamionowa przekonałam się po wizycie na stronie – http://www.tabliczkiznamionowe.com.pl