Elementy wykończenia domu – o tym trzeba pamiętać

Budowa domu to bardzo żmudne i kosztowne przedsięwzięcie. Nie mniej jednak komfort posiadania własnego domu jest nieporównywalny z mieszkaniem w bloku.

Jakie ogrzewanie wybrać?

Opał, ekogroszekDecydując się na budowę domu, w pierwszej kolejności zbieramy pozwolenia i wybieramy projekt budowlany. Na tym etapie nikt z nas nie myśli o elementach wykończenia domu i zakupie odpowiednich urządzeń. Pod koniec budowy zazwyczaj zaczynamy oszczędzać i decydujemy się na najtańsze rozwiązanie, niestety to duży błąd, który może nas kosztować znaczne zmniejszenie komfortu mieszkania. Jednym z najważniejszych elementów, na jakie powinnyśmy zwrócić uwagę jest piec. Obecnie kotły zasypowe odchodzą w niepamięć, coraz więcej osób decyduje się na model podajnikowy na ekogroszek gdańsk lub pallet. Takie rozwiązanie jest o tyle dobre, że nasza praca ogranicza się jedynie do wsypywania opału do podajnika oraz usuwania popiołu. Jeżeli wybierzemy pallet unikniemy osadzania się pyłu węglowego na ścianach i podłodze, nie będziemy musieli tak często czyścić pieca. Nie mniej jednak będzie nam potrzeba więcej miejsca a skład opału. Funkcjonalne urządzenia to podstawa, choć warto zadbać także o jego wygląd zewnętrzny. Pamiętajmy, żeby pokrycie dachowe współgrało z elewacją. Najpopularniejsza będzie blachodachówka, ale jeżeli mamy większy budżet można pomyśleć o innym rozwiązaniu. Istotne będą także balustrady i poręcze oraz ogrodzenie.

Większość osób marzy również o pięknym ogrodzie, któremu trzeba poświęcić sporo czasu. Wygląd i funkcjonalność budynku powinny iść w parze.