Dwupłaszczowe zbiorniki na oleje opałowe

Ogrzewanie domu węglem i drzewem coraz mniej się opłaca. Z roku na rok coraz więcej płacimy za tego typu opał. Warto pomyśleć o alternatywnej metodzie ogrzewania domu. Jednym z ciekawszych i najbardziej opłacalnych rozwiązań jest zmiana pieca węglowego na piec na olej opałowy. Musimy tylko pamiętać o tym, aby poprawnie przechowywać olej.

Zbiorniki na oleje opałowe

dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowyOlej opałowy jest substancją łatwopalną, więc musimy zachować szczególną ostrożność. Nie możemy dopuścić do tego, aby olej wyciekał ze zbiornika i w jego pobliżu znajdował się ogień. W innym wypadku może dojść do wybuchu, czego byśmy nie chcieli. Powinniśmy kupić specjalny zbiornik, który umożliwi nam przechowywanie oleju opałowego w bezpieczny sposób. Dwupłaszczowy zbiornik na olej opałowy da nam poczucie bezpieczeństwa. Zbiornik wykonany jest z bardzo wytrzymałych materiałów, które są odporne na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, a także na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, że zbiornik posiada dwa płaszcze, to zapewnia nam podwójne bezpieczeństwo. Nawet jeśli jeden z płaszczy pęknie, to pozostaje jeszcze drugi, który zatrzyma olej. Nie dojdzie do wycieku. Daje nam to dość sporo czasu na kupienie nowego zbiornika. Zbiorniki wyposażone są w specjalne filtry, które zapobiegają zabrudzeniom. Mamy pewność że do zbiornika nic niepożądanego nie wpadnie, co mogłoby zanieczyścić cały nasz olej opałowy. W ten sposób unikniemy dużych strat.

Zbiorniki dostępne są w różnych rozmiarach. Zaczynając od kilkuset, a kończąc na kilkunastu tysiącach litrów. Z łatwością możemy dopasować wielkość zbiornika do swoich potrzeb. Zbiornik możemy zamówić przez internet, dzięki temu nie będziemy musieli martwić się jego transporter. Zostanie nam przywieziony przez kuriera.