Drut ostrzowy dobrym ogrodzeniem?

Firmy zajmujące się produkcją ogrodzeń z siatki posiadają w swojej ofercie z reguły rozwiązania do terenów przemysłowych i prywatnych. W przypadku posesji mieszkaniowej wystarczającym rozwiązaniem może się okazać zwykła siatka o – w zależności od preferencji – drobniejszych lub większych oczkach. Niestety drut ostrzowy to za duże ryzyko.

Drut ostrzowy nie jest dla prywaciarzy.

drut ostrzowyW przypadku terenów szczególnie wrażliwych nie jest to jednak możliwe. Tam, gdzie należy szczególnie skutecznie zabezpieczyć teren, proponowanym rozwiązaniem jest drut ostrzowy. Mówiąc o szczególnym zabezpieczeniu, mamy na myśli oczywiście tereny wojskowe, militarne, a także lotniska, tereny leśne o szczególnym przeznaczeniu czy też miejsca przeznaczone pod badania naukowe czy laboratoryjne. Drut żyletkowy stanowi nowoczesną wersję drutu kolczastego i umożliwia budowę bardzo trwałych i trudnych do sforsowania ogrodzeń i przeszkód mechanicznych. Opiera się bowiem na wkomponowaniu wyciętych ostrz, umocowanych na stalowej taśmie wokół drutu stalowego. Bardzo często nie stanowi samodzielnej konstrukcji. Drut kolczasty żyletkowy jest nakładany na istniejące ogrodzenie. Dzięki temu wzmacnia jedynie istniejące zasieki, powodując, że płot staje się szczególnie trwały, trudny do mechanicznego uszkodzenia poprzez np. przecięcie za pomocą ręcznych narzędzi.

Całość wykonana jest z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu są także odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć. Często stosowane dodatkowe warstwy ochronne zwiększają znacznie wytrzymałość drutu ostrzowego, a także same właściwości antykorozyjne.