drukarka cyfrowa

Drukarka cyfrowa i drukowanie etykiet

Etykiety to swoiste wizytówki produktów stojących na półkach sklepów. Tak naprawdę to dzięki nim wiemy co kupujemy, jakie dany produkt może mieć zastosowania, a kiedy już przyzwyczaimy się do jakiegoś, etykieta umożliwia nam jego natychmiastowe rozpoznanie i ponowne zakupienie.

Drukarka cyfrowa czy warto ją zakupić?

drukarka cyfrowaJak widać, etykiety pełnią nie tylko rolę informacyjną, ale również marketingową. Producenci w różnych branżach, nie tylko spożywczej, często zamawiają jednak określone ilości etykiet w niskim, bądź średnim nakładzie. Zwłaszcza, jeżeli produkt, do którego zamawiane są etykiety, jest produktem luksusowym. Małe zamówienia nie byłyby opłacalne w realizacji metodami druku offsetowego, ale na szczęście odpowiedzią na ten problem są etykiety cyfrowe. Są to szablony etykiet, które mogą być szybko łatwo i szybko edytowane. Drukarka cyfrowa umożliwia druk etykiet w dowolnym kształcie bez zakupu wykrojnika. Kolejną zaletą, którą charakteryzuje się tego typu drukarka etykiet, jest wysoka jakość druku i wyeliminowanie konieczności używania matryc drukowych. Wydrukowane etykiety mogą być przygotowane do wysłania do klienta zarówno w formie arkuszy, jak i rolek, zatem wiemy, że konfekcjonowanie etykiet przed wysyłką może odbywać się na różne sposoby.

 

Przy zamówieniach na niskie i małe nakłady, druk cyfrowy pozwala zatem na personalizację produktów i oszczędność na etapie produkcji. Po dostarczeniu etykiet, producent towaru może wykorzystać je do prawidłowego oznakowania swoich produktów i po czym będą one gotowe, żeby trafić na półki sklepowe.