Dopasowana maseczka z filtrem

Kiedyś nosiliśmy maseczki tylko antysmogowe i to w sezonie grzewczym, kiedy zanieczyszczenie powietrza było największe. Obecnie przez cały rok musimy zakładać maseczki ochronne, które chronią mas przed zakażeniem wirusem.

Jakie są rodzaje masek?

maseczka z filtrem ffp2Już od wielu miesięcy obowiązuje nakaz noszenie maseczek, które stanowią jedną z najskuteczniejszych metod chroniących nas przed zakażeniem. W sprzedaży mamy dostępne maseczki ochronne, bawełniane, chirurgiczne czy ze specjalnymi filtrami. Każda z nim zapewnia ochronę, ale tylko maseczka z filtrem FFP2 zabezpiecza nas na poziomie do dziewięćdziesięciu pięciu procent. Jest ona bardzo lekka i praktyczna oraz dostępna w kolorze białym i czarnym. Maska jest wykonana ze specjalne kilkuwarstwowej włókniny, które jest odporna na uszkodzenia i delikatna dla skóry. Zastosowany w niej filtr FFP2 chroni nas przed pyłami zawieszonym PM2,5 oraz PM10, alergenami, pyłkami roślin oraz wszelkimi nietoksycznymi substancjami, które unoszą się w powietrzu. Jednak najważniejszą cechą tych masek jest możliwość ochrony przed wirusami i bakteriami. Maska posiada profilowany kształt oraz uszczelkę nosową, które pomagają w dopasowaniu jej do kształtu twarzy. Żeby pozostała na właściwym miejscu, należy boczne gumki założyć za uszy, gdyż tylko właściwie noszona zapewnia wysoką ochronę przed zakażeniem wirusem. W sprzedaży znajdziemy je w wersji jednorazowych lub wielorazowych masek, które mają jeden uniwersalny rozmiar. Powszechnie są one stosowane w placówkach medycznych.

Każdy z nas może zakupić taką maskę, ponieważ są dostępne w aptekach, sklepach medycznych i w internecie. Przeciętna cena za maskę z filtrem FFP2, to około osiem – trzynaście złotych, ale kupując je w zestawie, możemy zapłacić mniej o kilkanaście procent.